Ogłoszenia 21 sierpnia 2022

  1. Jutro, 22 sierpnia, w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Maryję możemy nazywać Królową, ponieważ jest Matką Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Modlimy się, abyśmy za Jej wstawiennictwem osiągnęli chwałę przygotowaną dla nas w Królestwie niebieskim.
  • We najbliższy wtorek z decyzją Parlamentu Europejskiego z 2008 roku obchodzony jest Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. W tym dniu przypada bowiem smutna rocznica podpisania paktu Ribbentrop – Mołotow. Dzień 23 sierpnia w 2008 r. został ustanowiony Europejskim Dniem Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, obchodzony po raz pierwszy publicznie w 2011 r. w Warszawie. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy zginęli w sowieckich łagrach i niemieckich nazistowskich obozach koncentracyjnych.
  • Spowiedź w naszym Sanktuarium do końca września – 15 min. przed każdą Mszą św.
  • W piątek, 26 sierpnia, obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. będą odprawiane jak w dzień powszedni
  • W najbliższą sobote o godzinie 18 zapraszamy na Msze św. w intencji Misji Karmelitańskich. Polecamy modlitwie naszych misjonarzy pracujących w Burundii i Rwandzie.
  • W tym tygodniu wspominamy: we środę 24. 08 – św. Bartłomieja. Tradycja głosi, że zaniósł Ewangelię do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską;
  • w sobotę 27. 08 św. Moniki, matki świętego Augustyna, która płakała nad niewiarą swojego syna bardziej niż matka płacze nad grobem swojego dziecka i wymodliła nawrócenie syna.

w niedzielę 28. 08 – św. Augustyna, Doktora Kościoła.