Ogłoszenia 23 stycznia

  1. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Franciszka Salezego; we wtorek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła; w środę wspomnienie świętych Tymoteusza i Tytusa; w piątek św. Tomasza z Akwinu.
  2. W środę przypada kolejny dzień Wielkiej Nowenny przed Uroczystością świętego Józefa, patrona naszego sanktuarium. Tym razem kazanie wygłosi ks. dr Adam Niwiński, proboszcz parafii św. Kazimierza na Grzegórzkach. Po Mszy zapraszamy na różaniec przy obrazie świętego Józefa i karmelitańską modlitwę w ciszy przed Najświętszym Sakramentem.
  3. Siostry albertynki i wolontariusze Fundacji „Po pierwsze Człowiek” kwestują przez całą niedzielę przy naszym sanktuarium. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na remont budynku, w którym prowadzone są mieszkania treningowe dla kobiet wychodzących z bezdomności – zwłaszcza samotnych matek oraz darmowa jadłodajnia dla osób potrzebujących w Krakowie.
  4. Powoli dobiega końca pierwszy etap renowacji kaplicy Matki Bożej Ostrobramskiej: ściany zostały oczyszczone, polichromia zrekonstruowana i uzupełniona. Drugim etapem będzie renowacja ołtarza i jego wyposażenia w pracowni Rearte  w Krzeszowicach. Drewniany ołtarz został zakupiony za fundusze Świeckiego Zakonu Karmelitów Bosych w 1911 roku w firmie Ferdynanda Stüflessera w Gröden, w Tyrolu. Serdecznie dziękujemy za wsparcie tej inicjatywy. Mamy nadzieję, że dzięki waszym ofiarom kaplica odzyska swoje naturalne piękno i pozwoli przywrócić kult Matki Miłosierdzia, Pani Ostrobramskiej i Szkaplerznej.