Ogłoszenia 24 lipca 2022

  1. W tym tygodniu patronują nam: Jutro, w poniedziałek, 25 lipca, święto Świętego Jakuba Apostoła. Należał do grona najbliższych uczniów, obok Piotra i Jana był świadkiem wielu cudów dokonywanych przez Jezusa. Pierwszy męczennik za wiarę z grona Dwunastu. Jutro także przypada wspomnienie Świętego Krzysztofa, który zginął śmiercią męczeńską w III wieku. We wspólnocie Kościoła odbiera cześć jako patron kierowców i podróżujących. Będziemy modlić się za wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i odpowiedzialność na drodze. We wtorek 26 lipca – Święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny, dziadkowie Pana Jezusa; w piątek 29 lipca św. Marta, siostra Łazarza i Marii; w niedzielę 31 lipca – św. Ignacy Loyola prezbiter, założyciel Towarzystwa Jezusowego, teolog.
  1. Spowiedź w naszym Sanktuarium od lipca do końca września – 15 min. przed każdą Mszą św.
  2. Kaplica MB Ostrobramskiej nabiera już właściwego blasku – powrócił odnowiony Ołtarz – zachęcamy do odwiedzenia kaplicy. Serdecznie dziękujemy za wszelkie wsparcie.
  3. Przy furcie klasztornej można nabyć najnowszą Książkę-monografię „Klasztor na szóstym peronie”, inne książki o tematyce Maryjnej i dotyczącej św. Józefa, także Głos Karmelu. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać!
  4. Prowadzimy zbiórkę darów dla klasztorów Zgromadzenia Sióstr św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny na Ukrainie. Siostry w swoich klasztorach (m.in. w Charkowie) pomagają rodzinom dotkniętym wojną zapewniając schronienie potrzebującym. Zbieramy dary rzeczowe:

– żywność (zwłaszcza konserwy, słodycze, żywność długoterminową – makaron, ryż, kaszę)

–  środki higieny osobistej – buty Dary można zostawiać na furcie klasztoru w godzinach otwarcia.  Za ofiarność składamy serdeczne Bóg zapłać!