Ogłoszenia 25 grudnia 2022

  1. Dziś uroczystość Narodzenia Pańskiego, adorujemy tajemnicę Wcielenia Syna Bożego, który przychodzi do każdego z nas jako „Emmanuel” czyli „Bóg z nami”.
  2. Jutro przypada Święto św. Szczepana pierwszego męczennika Msze św. wg porządku niedzielnego. W tym dniu będzie tradycyjnie czytany list rektora UJPII w Krakowie i zbierane ofiary na nasze seminarium. We wtorek, 27 grudnia, obchodzimy święto Świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty. We środę, 28 grudnia, przypada liturgiczne święto Świętych Młodzianków, męczenników. Tego dnia będziemy się modlić szczególnie za dzieci nienarodzone oraz niemowlęta. W piątek, 30 grudnia, obchodzimy uroczystość św. Rodziny.
  3. W sobotę, 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne po Mszy Świętej o godz. 18.00. O północy Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku u sióstr Karmelitanek Bosych przy ul. Kopernika (siostry serdecznie zapraszają).
  4. W niedzielę, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2023. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego.
  5. Spowiedź w naszym sanktuarium – w oktawie Bożego Narodzenia – przed każdą Mszą św.

________________

  1. Dobiegają końca prace renowacyjne Kaplicy Matki Boskiej Ostrobramskiej. Dziękujemy za wszelkie wsparcie.
  2. Przypominamy, że w nowym roku kalendarzowym 2023, od 01stycznia w naszym sanktuarium nie będzie już w niedzielę Mszy św. o godz. 8:00; a Msza św. z godziny 9:30 będzie przesunięta na godz. 9:00.
  3. Ogłoszenie ks. Proboszcza:

Wizyta Duszpasterska w parafii Świętego Mikołaja rozpocznie się we wtorek 27 grudnia. Kapłani z parafii będą odwiedzać wszystkie rodziny. Program wizyty jest wywieszony w gablocie przed kościołem parafialnym św. Mikołaja i zamieszczony na stronie internetowej parafii. Kilka dni przed kolędą na klatkach domów zostaną wywieszone kartki przypominające o wizycie. Prosimy sąsiadów o wzajemne informowanie się tak, aby wiadomość dotarła do wszystkich, zwłaszcza do osób, które nie wychodzą z domów.

***

ŻYCZENIA

Drodzy Bracia i Siostry,

Wszystkim Wam, w tym błogosławionym czasie, 

życzymy radosnych Świąt Bożego Narodzenia, a także pięknych chwil spędzonych w klimacie rodzinnym w taki sposób, aby w Waszych sercach umocniła się wzajemna miłość, a na Waszych twarzach uśmiech.W te Święta i w nadchodzącym Roku bądźcie zdrowi, pielęgnujcie relacje oraz dbajcie o potrzeby ducha i ciała. Niech wszelkie dobro płynące ze spotkania Bożej Dzieciny będzie coraz bardziej obecne i wyraziste w Waszym otoczeniu.