Ogłoszenia 25 września 2022

  1. Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. 
  2. W tym roku minie 25 lat od ogłoszenia Św. Teresy od Dzieciątka Jezus doktorem Kościoła i 125 lat od jej śmierci. Z tej okazji serdecznie zapraszamy do naszego Sanktuarium na inspirowane jej postacią i przesłaniem triduum od środy do piątku i na samo święto, przypadające w sobotę 1 października. Wieczorną Eucharystię w dniach od 28 do 30 września poprzedzi od godz. 17.30 wspólna modlitwa za wstawiennictwem Św. Teresy oraz świadectwo misjonarzy i misjonarek z różnych zgromadzeń, a po Mszy Św. o godz. 18. będzie miała miejsce prowadzona adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

1 października rozpoczniemy Różańcem o godz. 17.00 i świadectwem hinduskiej zakonnicy. Uroczystej Eucharystii o godz. 18.00 przewodniczyć będzie Ks. Biskup Jan Zając. Uświetni ją chór z Czech, pod dyrekcją Wita Hawliczka z czeskiego Dworu Kralowej nad Łabą oraz organistka Mariola Brzoska. Po Mszy Św. o godz. 19:30, Chór wystąpi również z koncertem misyjnym w ramach cyklu „Karmelitańskie Spotkania z Muzyką Organową”. W programie między innymi utwory Bacha, Mendelssohna oraz kompozytorów czeskich. Wszystkich, którym bliska jest Św. Teresa, aktualna misja Kościoła a także świat muzyki serdecznie zapraszamy.  (Szczegóły na plakatach, stronie internetowej klasztoru i na Facebooku).

  1. Wspominamy w tym tygodniu: 28 IX św. Wacława – patrona Czech; 29 IX święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała; 2 X wspomnienie świętych Aniołów Stróżów.
  2. Nabożeństwa różańcowe w październiku będą odprawiane w naszym sanktuarium codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy.
  3. Spowiedź w naszym Sanktuarium do końca września – 15 min. przed każdą Mszą św.
  4. Dobiegają końca prace renowacyjne Kaplicy Matki Boskiej Ostrobramskiej. Dziękujemy za wszelkie wsparcie.
  5. W kruchcie kościoła można nabyć nowy numer „Głosu Karmelu”.

* Karmelitański Instytut Duchowości zaprasza do pogłębienia wiedzy z zakresu Teologii duchowości w ramach dwuletniego Studium duchowości oraz trzeciego roku uzupełniającego. Wszelkie szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej Instytutu: www.kid.edu.pl

Serdecznie zapraszamy na Inaugurację Roku Akademickiego 2022/2023 na Karmelitańskim Instytucie Duchowości, która odbędzie się w piątek, 7 października w siedzibie Instytutu przy ul. Rakowickiej 18a. Inaugurację poprzedzi Msza święta o godzinie 17:00, którą w kaplicy Instytutu celebrować będzie o. Piotr Jackowski OCD, Prowincjał Krakowskiej Prowincji Zakonu Karmelitów Bosych.Wykład inauguracyjny zatytułowany: „Jego czysty świat pociągał mnie ku wnętrzu” – percepcja muzyki J. S. Bacha w myśli św. Edyty Stein, wygłosi dr Marek Skrukwa. Po wykładzie zapraszamy do wysłuchania w auli Instytutu koncertu muzyki Jana S. Bacha w wykonaniu: dr. Marka Skrukwy oraz prof. dr hab. Marka Toporowskiego.