Ogłoszenia 26 lutego 2023

. Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach. Gorzkie Żale odbywają się w niedzielę o godz. 17.00, a Droga Krzyżowa – w piątek po wieczornej Mszy św.

  1. Przed Wielkanocą szczególnie zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiedź w naszym sanktuarium jest możliwa przed każdą Mszą św., oraz od poniedziałku do piątku podczas adoracji Najśw. Sakramentu, od godz. 15.00 do 18.00.
  2. Trwa Wielka Nowenna przed uroczystością św. Józefa. W środę o 18.00 zapraszamy na Mszę św. z kazaniem i modlitwami kolejnego dnia nowenny. W najbliższą środę kazanie wygłosi proboszcz naszej parafii, ks. kan. Józef Gubała. Zachęcamy do składania intencji na Mszę św. zbiorową oraz do przedstawiania św. Józefowi próśb i podziękowań przed jego obrazem. Są one odczytywane w każdą środę po wieczornej Mszy św.
  3. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań przed obrazem św. Teresy od Dzieciatka Jezus. Są one odczytywane po Mszy św. o godz. 18.00 w każdy czwartek.
  4. Zapraszamy na Adoracje Najśw. Sakramentu prowadzone w tygodniu po Mszy św. o 18.00 przez grupy duszpasterskie. W poniedziałek – Świecki Zakon Karmelitów Bosych, we wtorek – DA Karmel, w środę – grupa modlitewna Kerit, w czwartek – duszpasterstwo absolwentów Karmel+.
  5. W przyszłą niedzielę nasze sanktuarium odwiedzi br. Jacek Waligóra, kapucyn z Dzieła Pomocy św. Ojca Pio. Dzieło prowadzi w Krakowie dwa centra, w których udziela pomocy doraźnej, specjalistycznej i mieszkaniowej ponad 1600 osobom bezdomnym. Na każdej z niedzielnych Mszy św. brat wygłosi do nas słowo. Po każdej
    z Mszy będzie także możliwość finansowego wsparcia Dzieła. Za wszystkie ofiary w imieniu Dzieła już dziś serdecznie dziękujemy!
  6. Centrum Kultury Karmelitańskiej oraz Stowarzyszenie „Communio Crucis” im. św. Edyty Stein zapraszają na wykład dra Tadeusza Liczki „Dlaczego post jest potrzebny?” Wykład zostanie wygłoszony w niedzielę 5 marca o godz. 18:00 w auli Karmelitańskiego Instytutu Duchowości (ul. Rakowicka 18a). Poprzedzi go Msza św. o godz.
    17:00 w kaplicy Instytutu.