Ogłoszenia 26 września

  1. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Wincentego a Paulo; w środę świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w czwartek św. Hieronima; w piątek święto św. Teresy od Dzieciątka Jezus, a w sobotę wspomnienie świętych Aniołów Stróżów.
  2. Jak co roku z okazji święta św. Teresy od Dzieciątka Jezus zapraszamy na uroczystą eucharystię o godzinie 18:00. Liturgię poprowadzi ks. dr Stanisław Basista, rektor kaplicy na cmentarzu Rakowickim, teolog i romanista. Po Mszy świętej tradycyjne poświęcenie płatków róż.
  3. W sobotę rozpoczynamy cykl pierwszosobotnich czuwań maryjnych. W programie różaniec o godzinie 17:30, Msza święta, katecheza, modlitwa przed Najświętszym Sakramentem i Apel na zakończenie o godzinie 21.00.
  4. W październiku zapraszamy na różaniec codziennie o godzinie 17:30. Ta tradycyjna medytacja nad słowami Anioła skierowanymi do Maryi oraz Modlitwy Pańskiej jest okazją do pogłębienia więzi z Jezusem i Jego Matką w tajemnicach ich życia.
  5. Serdecznie dziękujemy za wszelkie wsparcie ostatniego etapu remontu nawy głównej: odrestaurowane witraże, pomalowane ściany i nowe złocenia są naszym wspólnym dobrem, które pozwoli zachować to, co najcenniejsze w naszym sanktuarium – atmosfera modlitwy i poczucie obecności Boga. Drugi projekt remontowy dotyczy kaplicy MB Ostrobramskiej, który potrwa jeszcze kilka miesięcy – szczegółowe informacje na banerze lub w na stronie rakowicka18.pl.
  6. Od poniedziałku do piątku zapraszamy do naszej świątyni na modlitwę w ciszy przed Najświętszym Sakramentem, spowiedź i eucharystię. Od poniedziałku do piątku nasze grupy duszpasterskie zapraszają na modlitwę po Mszy świętej wieczornej: w poniedziałek Świecki Zakon Karmelitów Bosych, we wtorek Duszpasterstwo Akademickie, w środę Grupa Medytacyjna Kerit, w czwartek wspólnota absolwentów Karmel Plus, a w piątek wspólnota Miriam.