Ogłoszenia 27 czerwca

  1. W poniedziałek wspominamy św. Ireneusza, biskupa i męczennika, we wtorek przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, a w sobotę święto świętego Tomasza apostoła. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na całodzienną adorację oraz spowiedź przed każdą Mszą świętą.
  2. Zapraszamy na lipcowe uroczystości szkaplerzne, na które będą się składać: Nowenna od 7 lipca, Czuwanie z 15 na 16 lipca, Uroczystość oraz pielgrzymka do Czernej. W trakcie nowenny codziennie zapraszamy na karmelitańską modlitwę w ciszy o godz. 17:00 przed ikoną Matki Bożej Szkaplerznej, po której będziemy sprawowali eucharystię z rozważaniami ojca Przemysława Pliszczyńskiego z Wadowic. W programie czuwania 15 lipca jest Msza święta, Akatyst do Matki Bożej, Katecheza, Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Apel. W dzień uroczystości zapraszamy na Msze świętą o godzinie 18:00 pod przewodnictwem naszego ojca prowincjała, Piotra Jackowskiego. W sobotę, dzień po uroczystości, wyruszamy w pielgrzymce do naszego karmelitańskiego sanktuarium w Czernej, aby razem z wszystkimi czcicielami Matki Bożej dziękować i prosić Boga o błogosławieństwo na kolejny rok: koszt transportu 20 złotych, zapisy na furcie.
  3. Informujemy, że Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski z dniem 19 czerwca 2021 roku odwołuje udzieloną w Archidiecezji Krakowskiej dyspensę od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej. Każda niedzielna eucharystia to czas inwestycji w osobiste i wspólnotowe szczęście, to czas słuchania, karmienia się i zacieśniania więzi. Przypominamy o tym obowiązku wypływającym z miłości do Chrystusa i wspólnoty jego uczniów.
  4. Od poniedziałku zawieszamy popołudniowe dyżury spowiedzi aż do końca sierpnia ze względu na remonty.