Ogłoszenia 27 lutego

  1. W najbliższą środę przypada Popielec czyli liturgia rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły co do ilości i powstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Jednocześnie to dzień szczególnej modlitwy w intencji pokoju na świecie, a zwłaszcza na Ukrainie. Msze święte w tym dniu o godzinie 6:30, 7:30 i 18:00.
  2. W środą popielcową zapraszamy również na kolejny dzień Wielkiej Nowenny przed Uroczystością świętego Józefa, Patrona i Obrońcy naszego miasta. Kazanie wygłosi o. Piotr Hensel, pierwszy radny naszej prowincji. Po mszy zapraszamy szczególnie mężczyzn na różaniec przed obrazem świętego Józefa w intencji pokoju i modlitwę w ciszy przed Najświętszym Sakramentem.
  3. W piątek przypada święto św. Kazimierza Królewicza oraz pierwszy piątek miesiąca. Zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź od godziny 15:00.
  4. W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca i tradycyjne czuwanie Maryjne. W programie: Antyfona Salve Regina, Msza święta, katecheza, modlitwa przed Najświętszym Sakramentem, różaniec i apel. Serdecznie zapraszamy.
  5. Od poniedziałku do piątku zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, odprawiane przed Mszą świętą wieczorną o godzinie 17:30. W poniedziałki nabożeństwo poprowadzi Świecki Zakon Karmelitów Bosych, we wtorki Duszpasterstwo Akademickie, w środy Wspólnota Modlitwy Kerit, w czwartki Duszpasterstwo Absolwentów Karmel Plus, a w piątki Wspólnota Modlitwy Miriam.
  6. Serdecznie zapraszamy na koncert organowy pod tytułem „Polski romantyzm w muzyce organowej” w wykonaniu naszego organisty Tomasza Soczka w ramach Festiwalu „Piano e forte 2022”, którego partnerem jest Sanktuarium św. Józefa. Koncert odbędzie się w najbliższą sobotę, 5 marca o godz. 16:30 w naszej świątyni. Wstęp jest wolny.
  7. Ojciec Józef, delegat prowincjała na Ukrainie, skierował do naszej wspólnoty, która gościła go rok temu, kilka przejmujących słów na temat sytuacji na Ukrainie: „Drodzy Bracia i Siostry, jeśli chodzi o wspólnoty karmelitańskie, to postanowiliśmy pozostać we wszystkich domach, jakie mamy na Ukrainie: siostry w Charkowie i Kijowie, a bracia w Berdyczowie, Kijowie i Gwozdawie. Aktualnie wszyscy mamy się dobrze. W Charkowie i Kijowie walki z wrogim wojskiem są bardzo zacięte, ale nie toczą się bezpośrednio na naszych ulicach. Słyszymy bomby i wystrzały, ale tylko z daleka. Do Gwozdawy i Berdyczowa wojska agresora na razie nie zmierzają. Nasze główne zadanie to modlić o pokój, ale również być na miejscu dla wszystkich, którzy zwracają się do nas o pomoc. Ludzie wiedzą, że w naszych murach mogą poczuć się bezpiecznie w czasie bombardowania, dlatego staramy się być przygotowani, aby w razie czego w dzień lub w nocy przyjąć całe rodziny. Kupujemy wodę, generatory prądu, piecyki na drzewo czy lekarstwa. W kościele berdyczowskim, ze względu na stare mury i dużą przestrzeń, organizujemy jeden ze schronów dla miasta. Biedniejsze rodziny proszą też o pomoc w zorganizowaniu wyjazdu do Polski, co jest niełatwym zadaniem przy takiej lawinie uciekających przed wojną i coraz mniejszym dostępem do paliwa. Mamy świadomość, że z czasem w miastach zacznie brakować podstawowych rzeczy: jedzenia, wody pitnej, leków, elektryki… i wtedy jeszcze bardziej musimy być gotowi.” Jak słyszymy z relacji ojca Józefa, nasi bracia pozostali na Ukrainie, aby wspierać wiernych w przeżywaniu tych trudnych chwil. Potrzeby są duże, dlatego w gablocie przed sanktuarium wywiesiliśmy numery specjalnych kont w różnych walutach. Ofiary można również składać w zakrystii i na furcie klasztornej. W imieniu naszych współbraci z Ukrainy, serdecznie dziękujemy za pomoc.

Dla wpłat w PLN:
Nazwa banku: Santander Bank Polska S.A.
Posiadacz: KLASZTOR KARMELITÓW BOSYCH W BERDYCZOWIE
IBAN: PL46150016341216300373770000
Kod SWIFT banku: WBKPPLPP
Z dopiskiem „Dla dotkniętych wojną na Ukrainie”.

Dla wpłat w USD:
Nazwa banku: Santander Bank Polska S.A.
Posiadacz: KLASZTOR KARMELITÓW BOSYCH W BERDYCZOWIE
IBAN: PL27150016341216300453690000
Kod SWIFT banku: WBKPPLPP
Z dopiskiem „Dla dotkniętych wojną na Ukrainie”.

Dla wpłat w EUR:
Nazwa banku: Santander Bank Polska S.A.
Posiadacz: KLASZTOR KARMELITÓW BOSYCH W BERDYCZOWIE
IBAN: PL29150016341216300452680000
Kod SWIFT banku: WBKPPLPP
Z dopiskiem „Dla dotkniętych wojną na Ukrainie”.