Ogłoszenia 3 kwietnia

  1. Przyszła Niedziela to tzw. Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, która otwiera Wielki Tydzień i bezpośrednie przygotowanie do Świąt Wielkanocnych. Podczas każdej Mszy świętej będzie można poświęcić palmy na pamiątkę wjazdu Jezusa Chrystusa do Jerozolimy.
  2. Już dzisiaj zapraszamy na Triduum Paschalne: w Wielki Czwartek na Mszę Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18:00; w Wielki Piątek na Drogę Krzyżową o godzinie 15:00 oraz Liturgię Męki Pańskiej o godzinie 18:00, a w Wielką Sobotę na Liturgię Paschalną o godzinie 19:00 połączoną z procesją rezurekcyjną. W Wielki Piątek i Sobotę tradycyjnie o godzinie 7 rano wspólnota zakonna odśpiewa tzw. Ciemną Jutrznię. Święcenie pokarmów do południa w godzinach 8:00-12:00.
  3. Zachęcamy, aby nie odkładać na ostatnią chwilę spowiedzi wielkanocnej. Od poniedziałku do piątku spowiadamy przed każdą Mszą świętą, a po południu od godziny 15:00.
  4. W zakrystii i na furcie do nabycia najnowszy maryjny numer „Głosu Karmelu”, w którym można przeczytać między innymi o historii i praktyce nabożeństwa pierwszych sobót.