Ogłoszenia 4 grudnia 2022

 1. Dziś druga niedziela Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy i zacieśniania więzi z Bogiem. Pamiętajmy o adwentowej spowiedzi świętej.
 2. W Dzisiejszą niedzielę obchodzimy już po raz 23 Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wpierajmy modlitwą wspólnoty chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą.
 3. We czwartek obchodzimy odpustową uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, któą poprzedzi triduum, które rozpocznie się (jutro) w poniedziałek Mszą św. o godz. 18.00;w naszym sanktuarium porządek Mszy św. jak w dni powszednie. Serdecznie zapraszamy. Nie zapominajmy w tym dniu o Godzinie Łaski – od godz. 12.00 do 13.00.
 4. Zachęcamy wszystkich do udziału w Roratach, które odbywają się w dni powszednie
  o godz. 18.00.
 5. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań przed obrazem św. Teresy od Dzieciatka Jezus, są one odczytywane po Mszy św. o godz. 18.00 w każdy czwartek.
 6. Zapraszamy w tygodniu po Mszy św. o godz. 18:00 na Adoracje NS prowadzone przez grupy duszpastersterskie.
 7. Spowiedź w naszym Sanktuarium przed każdą Mszą św. oraz od poniedziałku do piątku podczas adoracji NS – od 15.00 do 18.00.
 8. Na furcie klasztornej można nabyć: świece CARITAS i opłatki wigilijne.
 9. Dobiegają końca prace renowacyjne Kaplicy Matki Boskiej Ostrobramskiej. Dziękujemy za wszelkie wsparcie.

__________________

 1.  „Od dzisiaj można włączyć się w trzecią edycję akcji przygotowanej przez Wspólnotę Rodzin Karmelitańskich z Kościoła św. Mikołaja w Krakowie  – „Złote Kule św. Mikołaja”. W tym roku akcja swoją pomocą obejmie dwie sześcioletnie siostry bliźniaczki – Martynkę i Milenkę chore na bardzo ciężką, nieuleczalną i rzadką chorobę – zespół Bardeta-Biedla. Celem naszej akcji jest pomoc w sfinansowaniu całorocznej opieki nad dziewczynkami. Opiekę zapewnią wykwalifikowani pracownicy i wolontariusze krakowskiego Hospicjum im. Ks. Józefa Tischnera w Krakowie. W celu podjęcia tego szlachetnego dzieła będzie można zabrać złotą kulę z kufra świętego Mikołaja wystawionego w środku kościoła. W kuli znajdziemy wszelkie potrzebne informacje w jaki sposób możemy pomóc. Złotą kulę zawieśmy na świątecznej choince w domu jako znak dobrego uczynku adwentowego. Więcej o akcji na plakatach i opisie w skrzyni.”
 2.  W grudniu rozpoczyna się druga edycja: „Tepeyac – Pielgrzymki Wynagradzającej za grzechy przeciwko życiu”. Składa się ona z trzech pielgrzymek, które będą się odbywać w niedziele: 11 grudnia 2022 roku, 15 stycznia i 12 lutego 2023 roku. Każda z nich zaczynać się będzie o godzinie 12 30 Mszą Świętą w Sanktuarium św. Józefa na ul. Rakowickiej 18 w Krakowie. Po niej nastąpi przejście do Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa w Płaszowie, gdzie zakończy się krótkim nabożeństwem przed Najświętszym Sakramentem. Trasa wynosi ok. 5,5 km. Ze względu na pokutny charakter, przejdziemy ją w milczeniu. Serdecznie zapraszamy.

______________________________________________

Ogłoszenie:W nowym roku kalendarzowym 2023, od 01stycznia w naszym sanktuarium nie będzie już w niedzielę Mszy św. o godz. 8:00; a Msza św. z godziny 9:30 będzie przesunięta
na godz. 9:00.