Ogłoszenia 4 września 2022

1.  Doroczna pielgrzymka rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w niedzielę 11 września. Z parafii św. Mikołaja wyruszy autokar. Koszt 30 zł. Wyjazd o godz. 6.30. Zapisy w kancelarii przy ul. Kopernika 9.

  • W październiku przypada 120. rocznica urodzin bł. Hanny Chrzanowskiej. Z tej okazji Parafia św. Mikołaja organizuje dwudniową pielgrzymkę autokarową do miejsca urodzenia i chrztu naszej Błogosławionej, a więc do Warszawy i okolic, w dniach 7-8 października. Koszt 290 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej do 16 września. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  • We czwartek, 8 września będziemy obchodzili święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jako święto Matki Bożej Siewnej.
  • W najbliższą sobotę pięciu Braci Nowicjuszy w Czernej, złoży pierwsze Śluby Zakonne oraz rozpocznie formację w naszym Wyższym Seminarium Duchownym. Prosimy o modlitwę za tych Współbraci, aby wytrwali w powołaniu. 
  • Spowiedź w naszym Sanktuarium do końca września – 15 min. przed każdą Mszą św.

Zapraszamy do odnowionej Kaplicy Matki Boskiej Ostrobramskiej, która już w tym roku zostanie oddana do użytku. Dziękujemy za wszelkie wsparcie, dzięki któremu ten remont mógł być możliwy.