Ogłoszenia 5 grudnia

  1. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Mikołaja; we wtorek św. Ambrożego; w środę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, a w sobotę św. Marii Maravillas od Jezusa.
  2. Niepokalanie Poczęta jest patronką naszej świątyni, dlatego zapraszamy na mszę wigilijną 7 grudnia oraz na uroczystą sumę odpustową 8 grudnia o godzinie 18:00, sprawowaną pod przewodnictwem ks bp. Jana Zająca.
  3. Roraty czyli Msze święte ku czci NMP odprawiamy w naszym sanktuarium od poniedziałku do piątku o godzinie 18:00, a w sobotę o godzinie 6:30; zachęcamy do przynoszenia tradycyjnych lampionów lub świec.
  4. Nasi bracia klerycy i junioryści organizują dzisiaj kiermasz adwentowy przed kościołem. Po wszystkich mszach świętych za dowolną ofiarą będzie można nabyć, m. in. książki, różańce, figurki świętych, obrazki i różne dewocjonalia. Dochód z kiermaszu zostanie w całości przeznaczony na pomoc dla ubogich. Zapraszamy do czynnego udziału w tym wydarzeniu, które może być okazją do złożenia adwentowej jałmużny na rzecz najbardziej potrzebujących. Już dziś serdecznie dziękujemy za dar serca.
  5. W sobotę 11 grudnia zapraszamy mężczyzn od 18 do 30 roku życia na Otwarty Dzień Wspólnoty. To możliwość spędzenia całego dnia według rytmu klasztornego, towarzysząc braciom w modlitwie, pracy, posiłkach, formacji i odpoczynku. Szczegóły na plakacie i na stornie rakowicka18.pl
  6. We środę 8 grudnia o godz. 19:30, po uroczystej Mszy Świętej, zapraszamy na koncert adwentowy w ramach naszego cyklu „Karmelitańskie Spotkania z Muzyką Organową”. Wystąpią organiści Agnieszka i Jarosław Tarnawscy z Poznania. W programie zabrzmi muzyka Jana Sebastiana Bacha, Maxa Regera oraz utwory na duet organowy. Po koncercie zapraszamy na tradycyjne spotkanie z zaproszonymi artystami w Sali św. Anny. Wstęp na koncert jest wolny. Więcej informacji na plakacie, stronie internetowej Sanktuarium i stronie Facebook festiwalu.
  7. W tę niedziele, w przededniu wspomnienia św. Mikołaja Biskupa, Wspólnota Familias Carmeli przy Parafii św. Mikołaja wraz duszpasterzami zaprasza do wzięcia udziału w drugiej edycji akcji Złote Kule Świętego Mikołaja, które będą rozprowadzane m. in. w naszym kościele. Więcej informacji na plakatach i opisie w skrzyni.