Ogłoszenia 6 czerwca

1. We wtorek przypada wspomnienie św. Jadwigi, królowej, w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotą wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Codziennie o godzinie 17:30 odprawiamy nabożeństwo czerwcowe.

2. W tym roku uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa ma wyjątkowy wymiar, ponieważ wypada w 100-lecie poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu. Zapraszamy na uroczystą mszę świętą wigilijną w czwartek oraz w dzień uroczystości czyli w piątek o godzinie 18:00.

3. Na naszej stornie internetowej rakowicka18.pl można znaleźć aktualne informacje z życia sanktuarium oraz naszej wspólnoty, przydatne dane, adresy do korespondencji czy do składania na msze święte, artykuły na temat historii naszego klasztoru, transmisję na żywo oraz kiermasz książek. Przez stronę można również wspierać nasze inicjatywy remontowe oraz pomagać w naszym codziennym życiu. Serdecznie zapraszamy

4. Organizatorzy Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej – Wspólnoty II Śródmiejskiej informują wszystkich zainteresowanych udziałem w tegorocznej Pielgrzymce o pojawieniu się nowych zasad udziału i wcześniejszym niż zwykle rozpoczęciu zapisów na pielgrzymkę. Zapisy do Wspólnoty II – Śródmiejskiej, będą odbywać się wyłącznie online za pośrednictwem formularza, który zostanie udostępniony na tej stronie internetowej Wspólnoty II www.ppk2.pl i rozpoczną się 14. czerwca o godz. 21:00, a potrwają do końca czerwca. W tym roku ze względu na pandemię COVID-19 w pielgrzymce będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 400 osób w tym minimum 100 osób w pełni zaszczepionych. Decyduje kolejność zapisów. Wszystkie szczegółowe informacje znajdują się w zakładce “Zapisy” na stronie www.ppk2.pl oraz na Facebooku Wspólnoty II – Śródmiejskiej.