Ogłoszenia 7 sierpnia 2022

  1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, dziewiętnasta w roku liturgicznym. Modlimy się wspólnie, aby Bóg umocnił w naszych sercach ducha przybranych dzieci, abyśmy mogli osiągnąć obiecane dziedzictwo. Niech nasze dobre pragnienia wspomaga także orędownictwo Maryi, która w różnych sanktuariach gromadzi rzesze pielgrzymów.
  2. miesiącu sierpniu Kościół z Polsce wzywa nas do abstynencji od alkoholu i innych używek.
  3. W tym tygodniu patronują nam: W poniedziałek 8 sierpnia św. Dominik założyciel zakonu dominikańskiego, we wtorek 9 sierpnia – św. Teresa Benedykta od Krzyża, dziewica i męczennica, patronka Europy, filozof; we środę 10 sierpnia – św. Wawrzyniec, diakon i męczennik; we czwartek 11 sierpnia św. Klara, dziewica, wzorem św. Franciszka żyła w ubóstwie, założycielka klarysek; w niedzielę 14 sierpnia – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), prezbiter, franciszkanin, męczennik obozu Auschwitz-Birkenau.
  4. Spowiedź w naszym Sanktuarium od lipca do końca września – 15 min. przed każdą Mszą św.
  5. Kończymy ostanie etapy renowacji Kaplicy MB Ostrobramskiej zachęcamy do odwiedzenia kaplicy. Serdecznie dziękujemy za wszelkie wsparcie.
  6. Zapraszamy do lektury Głosu Karmelu oraz najnowszej Książki-monografii „Klasztor na szóstym peronie”, które można nabyć na furcie klasztornej.

____________________________

  • Serdecznie zapraszamy na koncert maryjny w ramach naszego cyklu „Karmelitańskie Spotkania z Muzyką Organową”, który odbędzie się w Uroczystość Wniebowzięcia NMP, czyli w poniedziałek 15 sierpnia o godz. 19:00. Wystąpi profesor Tomasz Adam Nowak z Detmold (Niemcy). Szczegóły na plakatach przed kościołem, na stronie klasztoru i stronie Facebook festiwalu.