Ogłoszenia 8 stycznia 2023

  1. Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy Okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w litur­gii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły. Jednak tradycyjnie kolędy śpiewamy do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej.
  2. Wszystkich zainteresowanych misjami, a zwłaszcza przyjaciół i dobrodziejów naszych misji karmelitańskich w Afryce serdecznie zapraszamy na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w sobotę 14 stycznia o godz. 15.00 w budynku Karmelitańskiego Instytutu Duchowości (KID) przy naszym klasztorze – wejście/wjazd od ul. Rakowickiej 18a. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. pod przewodnictwem O. Prowincjała Piotra Jackowskiego. W programie również aktualności z misji i wspólne kolędowanie.
  3. W niedzielę 15 stycznia odbędzie się „Tepeyac – V Pielgrzymka Wynagradzająca za grzechy przeciwko życiu”. Zacznie się o godzinie 12 30 Mszą Świętą w Sanktuarium św. Józefa na ul. Rakowickiej 18 w Krakowie. Po niej nastąpi przejście do Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa w Płaszowie, gdzie zakończy się krótkim nabożeństwem. Trasa wynosi ok. 5,5 km. Ze względu na pokutny charakter, przejdziemy ją w milczeniu. Serdecznie zapraszamy.
  4. Bractwo Przedmurza zaprasza serdecznie mężczyzn na spotkanie otwarte, które odbędzie się we wtorek, 17 stycznia, o godz. 19.00 w sali św. Anny. Podczas spotkania będzie można się zapoznać z działalnością Bractwa, pomodlić na różańcu i wysłuchać nauki na temat walki duchowej, którą wygłosi o. Krzysztof Żywczyński. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych mężczyzn.
  5. W kolejnym tygodniu rozpoczniemy w naszym Sanktuarium Wielką Nowennę przed Uroczystością św. Józefa Oblubieńca NMP, patrona Kościoła Powszechnego. Zapraszamy na Msze św. nowennowe w każdą środę począwszy od 18 stycznia o godz. 18.00. Zachęcamy do składania intencji na Mszę św. zbiorową do św. Józefa; oraz do przestawiania próśb i podziękowań świętemu Józefowi, które będziemy odczytywać podczas każdej Mszy św. nowennowej przed cudownym obrazem.
  6. Spowiedź w naszym sanktuarium od poniedziałku do piątku przed każdą Mszą św. oraz podczas adoracji NS – od 15.00 do 18.00.
  7. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań przed obrazem św. Teresy od Dzieciatka Jezus, są one odczytywane po Mszy św. o godz. 18.00 w każdy czwartek.
  8. Zapraszamy w tygodniu po Mszy św. o godz. 18:00 na Adoracje NS prowadzone przez grupy duszpastersterskie.

_______________________ * Przypominamy, że od nowego roku kalendarzowego 2023, w naszym sanktuarium nie ma już w niedzielę Mszy św. o godz. 8:00; a Msza św. z godziny 9:30 została przesunięta na godz. 9:00.