Ogłoszenia 9 maja

1. W czwartek przypada wspomnienie MB Fatimskiej, a w piątek święto św. Macieja Apostoła. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. Serdecznie zapraszamy 13 i 14 maja na Dni Duchowości ze świętymi Karmelu organizowane przez nasz Karmelitański Instytut Duchowości. W tym roku ze względu na ograniczenia spotkania będą miały charakter zdalny. Wszystkie szczegóły dotyczące udziału on-line dostępne na stronie www.kid.edu.pl. 

3. Serdecznie zapraszamy na codzienne nabożeństwo majowe o godzinie 17:30, oraz na Mszę przed obrazem świętego Józefa od poniedziałku do piątku o godzinie 6:30.

4. Rozpoczynamy prace przygotowawcze do ostatniego etapu remontu nawy głównej (od łuku wiszącej ambony do chóru kościelnego) oraz kompleksowej restauracji kaplicy MB Ostrobramskiej, fundowanej z okazji koronacji wileńskiego obrazu w 1927 roku. Kaplica posiada wyjątkowy neogotycki wystrój, z malowidłami na ścianie, szmaragdowym sklepieniem i drewnianym ołtarzem, którego ozdobą jest kopia obrazu Pani Ostrobramskiej. Przez lata było to miejsce kultu Matki Bożej, katechizacji i umacniania świadomości korzeni historycznych. Przywrócenie pierwotnego piękna tego miejsca pozwoli na otwarcie tej kaplicy i skorzystanie z najwspanialszych tradycji z nią związanych. Koszty remontu są bardzo wysokie, każde wsparcie się liczy. Dodatkowe informacje na stronie rakowicka18.pl.  

5. Duszpasterstwo absolwentów Karmel Plus, zaprasza na koncert pieśni maryjnych, który odbędzie się w liturgiczne wspomnienie NMP Fatimskiej (13 maja) o godzinie 19.00 (po Mszy świętej wieczornej). Wystąpią: Janusz Korczak (organy), Maria Babicz (sopran) oraz Wojciech Świtała (skrzypce). Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.