Ogłoszenia na 1 października 2023

1. Dziękujemy o. Janowi Krawczykowi, Prowincjalnemu Sekretarzowi misji karmelitańskich za duchowe przygotowanie nas do święta św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza poprzez wygłoszenie homilii podczas Triduum. W dniu święta św. Teresy, patronki misji homilie głosi o. Paweł Porwit, który wrócił do nas z misji w Burundi. W dniu dzisiejszym, tj. w niedzielę, po każdej Mszy św. zostaną poświęcone róże oraz płatki róż. Niech przypominają nam o modlitwie, którą zanosimy do Boga przez wstawiennictwo św. Teresy w różnych potrzebach. Ofiary za róże i płatki róż przeznaczone są na utrzymanie braci, odbywających formację w naszym seminarium. Zachęcamy także do nabycia misyjnych pamiątek i książek podczas kiermaszu przed kościołem. Mszę Świętą o godz. 18.00 sprawował będzie o. Tadeusz Florek, przełożony Krakowskiej Prowincji Karmelitów Bosych. Po niej zapraszamy na agapę do Sali św. Anny, obok kościoła.

2. We wtorek, 3 października o godz. 8.00 sprawować będziemy uroczystą Mszę Świętą w intencji pracowników, doktorantów, studentów oraz przyjaciół Uniwersytetu Ekonomicznego z okazji inauguracji Roku Akademickiego. Natomiast wieczorem tego dnia, Eucharystią o godz. 19.00 rozpocznie swoje spotkania Duszpasterstwo Akademickie Karmel. Spotkania Duszpasterstwa odbywać się będą w każdy wtorek o godz. 19.00, natomiast Msza Św. akademicka sprawowana będzie w każdą niedzielę o godz. 18.00. Szczegóły na facebooku DA Karmel Kraków.

3. W październiku wznawiamy popołudniowe dyżury spowiedzi i adorację Najświętszego Sakramentu. Grafik ojców spowiadających od poniedziałku do piątku od 15.00-18.15 znajduje się na stronie internetowej oraz w gablocie przed kościołem.

4. W tym tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek wspomnienie św. Aniołów Stróżów; we środę św. Franciszka z Asyżu; w czwartek św. Faustyny Kowalskiej; w sobotę Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

5. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, sprawowane w październiku codziennie o godz. 17.30.