Ogłoszenia na 10 września 2023

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Rozpoczęła się rekrutacja do Karmelitańskiego Studium Duchowości na rok 2023/2024. Misją Karmelitańskiego Instytutu Duchowości jest propagowanie wiedzy z zakresu duchowości chrześcijańskiej oraz wprowadzanie w duchowość wybitnych przedstawicieli Karmelu, zwłaszcza św. Teresy od Jezusa, św. Jana od Krzyża oraz św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Karmelitański Instytut Duchowości (KID) pragnie być miejscem formacji chrześcijańskiej, formacji do życia konsekrowanego oraz oferować wsparcie duchowo-psychologiczne. Bliższe informacje oraz formularze zgłoszeniowe znajdują się na stronie internetowej Instytutu.
  2. Parafia Miłosierdzia Bożego na Osiedlu Oficerskim zaprasza do uczestnictwa w uroczystości upamiętnienia 74. rocznicy męczeńskiej śmierci ks. Władysława Gurgacza, kapelana Polskiej Podziemnej Organizacji Niepodległościowej. Odbędzie się ona w środę, 13 września. W programie m.in.: Konferencja, Msza Święta, modlitwa przy grobie ks. Gurgacza. Szczegóły uroczystości znajdują się na plakatach w gablocie.
  3. W rozpoczynającym się tygodniu obchodzimy: we wtorek wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi; we środę św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła; w czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego; w piątek wspomnienie Maryi Panny Bolesnej; w sobotę św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.
  4. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.