Ogłoszenia na 12 maja 2024

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Rozważamy katechezy „Z Maryją zgromadzeni na świętej wieczerzy”, omawiające obrzędy Mszy św. 

2. W sobotę 18 maja o godz. 11.00 pięciu współbraci z naszej Krakowskiej Prowincji Zakonnej będzie obchodzić Jubileusz 25-lecia święceń kapłańskich. Zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą dziękczynną z ich udziałem.

3. Zapraszamy na czuwanie modlitewne przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego na sobotę 18 maja. Początek o godz. 20.00. Szczegóły programu znajdują się na plakacie w gablocie przed Kościołem.

4. W Niedzielę, 19 maja po Mszy Świętej wieczornej serdecznie zapraszamy na koncert w ramach cyklu „Karmelitańskie Spotkania z Muzyką Organową”. Wystąpi organista Jerzy Kukla, który wykona utwory Feliksa Nowowiejskiego i Mieczysława Surzyńskiego. Po koncercie spotkanie z wykonawcą oraz warsztaty „Organmistrzostwo – spotkanie sztuki i rzemiosła”. Szczegóły na plakatach oraz na stronie internetowej.

5. Serdecznie zapraszamy chętnych do udziału w IV Karmelitańskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która wyruszy z naszego klasztoru. Pielgrzymka jest wyjątkowa i niepowtarzalna – nie ma charakteru masowego, biegnie w znacznej większości trasami polnymi i leśnymi; nie korzysta z dodatkowego nagłośnienia. Pielgrzymkę wyróżniają: cisza, modlitwa oraz wspólnota pielgrzymowania w duchowości karmelitańskiej. Duszpasterzami pielgrzymki są ojcowie z naszego klasztoru. Termin pielgrzymki to 6-11 lipca 2024. Więcej szczegółów, w tym informacja o zapisach – na plakacie dostępnym przy wejściu do kościoła.

6. Karmelitański Instytut Duchowości zaprasza na XXVI Dni Duchowości w dniach 16-17 maja od godz. 17:00. Sympozjum poświęcone jest „Modlitwie Obecności”. Szczegółowe informacje na plakacie oraz na stronie http://kid.edu.pl.

7. Wszystkim życzymy miłej niedzieli oraz dobrego i błogosławionego tygodnia.