Ogłoszenia na 5 maja 2024

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Z racji kongresu eucharystycznego, trwającego w Archidiecezji Krakowskiej, nabożeństwom majowym towarzyszą katechezy „Z Maryją zgromadzeni na świętej wieczerzy”, omawiające obrzędy Mszy Świętej. 

2. W sobotę 11 maja podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 11.00 brat diakon Sylwester Rzepecki otrzyma święcenia kapłańskie z rąk ks. biskupa Jana Zająca. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za brata Sylwestra.

3. Już dziś zapraszamy na czuwanie modlitewne przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, które odbędzie się w sobotę 18 maja. Początek o godz. 20.00. Szczegóły programu znajdują się w gablocie przed Kościołem.

4. Także w sobotę, 18 maja o godz. 11.00 pięciu współbraci z naszej Krakowskiej Prowincji Zakonnej: o. Grzegorz Firszt, o. Jarosław Janocha, o. Andrzej Gbur, o. Tomasz Maślanka oraz o. Bazyli Mosionek będą obchodzić Jubileusz 25-lecia święceń kapłańskich. Zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą dziękczynną z ich udziałem.

5. W przyszłą niedzielę, 12 maja, o godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza święta w języku ukraińskim. Będzie ją sprawował o. Mirosław Gromadzki. Prosimy o zaproszenie braci i sióstr z Ukrainy wyznania katolickiego do uczestnictwa. Pół godziny przed Mszą świętą będzie możliwość spowiedzi w języku ukraińskim.

6.  Karmelitański Instytut Duchowości zaprasza do wzięcia udziału w XXVI Dniach Duchowości, które odbędą się 16-17 maja od godz. 17:00 w sali konferencyjnej Instytutu. Temat sympozjum brzmi: „Modlitwa Obecności”. W Dniach Duchowości można brać udział stacjonarnie oraz poprzez transmisję internetową. Szczegółowe informacje na plakacie oraz na stronie kid.edu.pl

7. Wszystkim życzymy miłej niedzieli oraz dobrego i błogosławionego tygodnia.