Ogłoszenia na 14 kwietnia 2024

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dzisiejsza Niedziela jest Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego i rozpoczyna XVI. Ogólnopolski Tydzień Biblijny w Kościele. Jest to akcja, mająca na celu zachęcić wszystkich wiernych do czytania i zgłębiania Słowa Bożego.

2. Na prośbę Przewodniczącego Episkopatu Polski, Ks. Arcybiskupa Tadeusza Wojdy, dzisiejsza niedziela jest dniem szczególnej modlitwy w obronie życia poczętego. Prośba ta została wystosowana w związku z toczącą się debatą nad polskim ustawodawstwem, ograniczającym prawo do życia dzieciom nienarodzonym. Do naszej modlitwy możemy dołączyć w dniu dzisiejszym konkretne zobowiązanie, do którego zachęca nas Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie. Chodzi o dokonanie osobistego Aktu zawierzenia życia nienarodzonych dzieci Bożemu Miłosierdziu. Tego aktu można dokonać zabierając ze sobą jego wydrukowany tekst. Znajduje się on na klęcznikach z tyłu ławek. Swoją deklarację o przystąpieniu do tej inicjatywy można składać elektronicznie na stronie Wydziału Duszpasterstwa Rodzin. Podpisane deklaracje zostaną złożone jako votum dla Matki Bożej Fatimskiej w Sanktuarium w Zakopanem w dniu 13 maja 2024r. 

3. W związku z trwającym w naszej archidiecezji Kongresem Eucharystycznym w przyszłą niedzielę, 21 kwietnia, na wszystkich Mszach św. kazania o owocach Eucharystii będzie głosił o. Adam Hrabia z naszej wspólnoty zakonnej w Krakowie. Po każdej Eucharystii będzie można nabyć jego książkę „Jak uczestniczyć we Mszy świętej?”.

4. Wszystkim życzymy miłej niedzieli oraz dobrego i błogosławionego tygodnia.