Ogłoszenia na 17 września 2023

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Rozpoczęła się rekrutacja do Karmelitańskiego Studium Duchowości na rok 2023/2024. Misją Karmelitańskiego Instytutu Duchowości jest propagowanie wiedzy z zakresu duchowości chrześcijańskiej oraz wprowadzanie w duchowość wybitnych przedstawicieli Karmelu, zwłaszcza św. Teresy od Jezusa, św. Jana od Krzyża oraz św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Karmelitański Instytut Duchowości (KID) pragnie być miejscem formacji chrześcijańskiej, formacji do życia konsekrowanego oraz oferować wsparcie duchowo-psychologiczne. Bliższe informacje oraz formularze zgłoszeniowe znajdują się na stronie internetowej Instytutu.
  2. Po prawej stronie w kruchcie kościoła została zainstalowana bezdotykowa kropielnica z wodą święconą. Prosimy o korzystanie z niej, zamiast dotychczasowych tradycyjnych kropielnic, które w ostatnich latach były regularnie zanieczyszczane. Sposób działania kropielnicy jest bardzo prosty. Wystarczy wciągnąć dłoń, a spadnie nań kilka kropel wody święconej.
  3. W rozpoczynającym się tygodniu obchodzimy: w poniedziałek święto św. Stanisława Kostki, zakonnika. Patrona Polski, równocześnie dzień imienin naszego współbrata o. Stanisława Fudali; we środę św. męczenników koreańskich, Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i towarzyszy; w czwartek święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty; w sobotę wspomnienie św. O. Pio z Petrelciny, kapłana.
  4. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.