Ogłoszenia na 19 maja 2024

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Rozważamy katechezy „Z Maryją zgromadzeni na świętej wieczerzy”, omawiające obrzędy Mszy Świętej. 

2. W Niedzielę Zesłania Ducha Świętego odpust zupełny uzyskujemy poprzez pobożne uczestnictwo w śpiewie lub recytacji hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź. Po Mszy Świętej wieczornej serdecznie zapraszamy na koncert w ramach cyklu „Karmelitańskie Spotkania z Muzyką Organową”. Wystąpi organista Jerzy Kukla, który wykona utwory Feliksa Nowowiejskiego i Mieczysława Surzyńskiego. Po koncercie spotkanie z wykonawcą oraz warsztaty „Organmistrzostwo – spotkanie sztuki i rzemiosła”. Szczegóły na plakatach oraz na stronie internetowej.

4. W rozpoczynającym się tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła; we czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w sobotę wspomnienie św. Marii Magdaleny de Pazzi, karmelitanki.

5. W przyszłą niedzielę Najświętszej Trójcy zostanie odczytany list Arcybiskupa z okazji beatyfikacji S.B. Ks. Michała Rapacza. Ofiary z tej niedzieli przeznaczone będą na potrzeby organizacyjne uroczystości beatyfikacyjnych. O godz. 9.00 neoprezbiter, o. Sylweter Rzepecki będzie sprawował Mszę świętą prymicyjną. Po Mszy Świętej udzieli on uroczystego błogosławieństwa.    

6. Serdecznie zapraszamy chętnych do udziału w IV Karmelitańskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która wyruszy z naszego klasztoru. Pielgrzymkę wyróżniają: cisza, modlitwa oraz wspólnota pielgrzymowania w duchowości karmelitańskiej. Duszpasterzami pielgrzymki są ojcowie z naszego klasztoru. Termin pielgrzymki to 6-11 lipca 2024. Więcej szczegółów, w tym informacja o zapisach – na plakacie dostępnym przy wejściu do Kościoła..

7. Wszystkim życzymy miłej niedzieli oraz dobrego i błogosławionego tygodnia.