Ogłoszenia na 20 sierpnia 2023

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Diakonia Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej zaprasza na 51. Pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej dnia 26 sierpnia 2023 r. (w sobotę) o godz. 10.00, która zgromadzi na wspólnej modlitwie: Ruch Światło-Życie, Domowy Kościół, Służbę Liturgiczną Ołtarza, Ruch Apostolstwa Młodzieży, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej. Podczas Mszy świętej o godz. 10.00 będziemy dziękować Bogu za Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie oraz prosić Boga przez wstawiennictwo Matki Bożej Kalwaryjskiej o potrzebne łaski na nowy rok formacyjny.
  2. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Piusa X, papieża; we wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej; we czwartek święto św. Bartłomieja, Apostoła, jednocześnie jest to dzień imienin o. Bartłomieja Kucharskiego oraz brata Bartosza; Msza Święta w ich intencji sprawowana będzie o godz. 18.00; w piątek wspomnienie św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego, karmelitanki, zwanej Małą Arabką; w sobotę
    uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, porządek Mszy świętych w tym dniu w naszym kościele jak w dzień powszedni.
  3. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.