Ogłoszenia na 24 kwietnia

  1. W poniedziałek przypada święto św. Marka Ewangelisty; we wtorek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, a w piątek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy.
  2. W ostatnią sobotę miesiąca jak zwykle zapraszamy na różaniec o godzinie 17:15 oraz Msze św. o godzinie 18:00 w intencji misji i misjonarzy.
  3. Po południu zapraszamy na koronkę do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15:00 z okazji Drugiej Niedzieli Wielkanocnej, nazywanej Niedzielą Miłosierdzia.
  4. Zachęcamy do lektury nowego maryjnego numeru „Głosu Karmelu”, w którym można przeczytać m.in. o historii Ostrej Bramy i karmelitańskiej obecności w Wilnie. Do nabycia w zakrystii i na furcie klasztornej.
  5. W maju rozpoczniemy ostatnie etapy renowacji kaplicy MB Ostrobramskiej tj. montaż okien i witraży oraz instalacja odnowionego ołtarza z obrazem Matki Bożej Miłosierdzia. Serdecznie dziękujemy za wsparcie tej inicjatywy.
  6. Miesiąc maj otwiera maryjny czas w Karmelu, który wraz ze szkaplerznym lipcem trwa do końca sierpnia. Od przyszłej niedzieli zapraszamy na nabożeństwo majowe codziennie o godzinie 17:30.