Ogłoszenia na 24 września 2023

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Od czwartku, 28 września, zapraszamy do udziału w Triduum poprzedzającym uroczystość św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Podczas Triduum adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 z możliwością spowiedzi. Msze Święte z konferencją i nabożeństwem ku czci św. Teresy o godz. 18.00. Konferencje będzie głosił o. Jan Krawczyk, Sekretarz Misji Karmelitańskich. Prośby i podziękowania przez pośrednictwo św. Teresy prosimy składać do skarbony, znajdującej się przy ołtarzu św. Teresy.
  2. W przyszłą niedzielę, czyli w święto św. Teresy od Dzieciątka Jezus, patronki misji, homilie podczas Mszy Świętych będzie głosił nasz nowy współbrat, o. Paweł Porwit, wychowawca braci kleryków, który powrócił z misji w Burundi w Afryce. Mszę Świętą o godz. 18.00 sprawował będzie biskup Robert Chrząszcz. Po niej zapraszamy na agapę w Sali św. Anny. W tym dniu odbędzie się kiermasz misyjnych pamiątek i książek o św. Teresie, jak również będzie możliwość nabycia za dobrowolną ofiarą róż św. Teresy. Róże oraz płatki róż zostaną poświęcone podczas Mszy Świętych. Ofiary za róże przeznaczone będą na utrzymanie braci kleryków, studiujących w naszym Seminarium.
  3. W tym tygodniu będziemy obchodzić: w piątek święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w sobotę wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.
  4. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, sprawowane w październiku codziennie o godz. 17.30.
  5. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.