Ogłoszenia na 26 maja 2024

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Rozważamy katechezy „Z Maryją zgromadzeni na świętej wieczerzy”, omawiające obrzędy Mszy Świętej. 

2. W rozpoczynającym się tygodniu będziemy obchodzić: w czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana Bożym Ciałem, w tym dnu porządek Mszy Świętych niedzielny, o godz. 15.00 Msza święta w kościele św. Mikołaja, a po niej wspólna procesja Bożego Ciała; w piątek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, w sobotę wspomnienie św. Justyna, męczennika, jest to także pierwsza sobota miesiąca, z tej racji po Mszy Świętej wieczornej będziemy się modlić wraz z grupą Miriam w nabożeństwie wynagradzającym.

3. Bractwo Przedmurza zaprasza do udziału w całonocnej adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi oraz za Ojczyznę. Modlitwa odbędzie się w nocy z piątku na sobotę (31.05-01.06). Można przyjść o dowolnej porze i zostać dowolnie długo. Adoracja będzie miała miejsce w kaplicy Matki Bożej Ostrobramskiej (wejście bezpośrednio od ul. Rakowickiej). W piątkowy wieczór modlić się będziemy Różańcem świętym i Apelem Jasnogórskim w intencji Ojczyzny. W sobotę wynagradzać będziemy Najświętszej Maryi Pannie za grzechy, które ranią Jej Niepokalane Serce.   

4. W sobotę, 1 czerwca w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, odbędzie się Pielgrzymka Rodzin Dzieci Utraconych. Spotkanie rodzin rozpocznie modlitwa Anioł Pański o godz. 12.00 w Bazylice łagiewnickiej, po niej Msza Święta pod przewodnictwem ks. Biskupa Jana Zająca. Eucharystię dopełni zawierzenie zmarłych dzieci Bożemu Miłosierdziu.

5. Serdecznie zapraszamy chętnych do udziału w IV Karmelitańskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która wyruszy z naszego klasztoru. Pielgrzymkę wyróżniają: cisza, modlitwa oraz wspólnota pielgrzymowania w duchowości karmelitańskiej. Duszpasterzami pielgrzymki są ojcowie z naszego klasztoru. Termin pielgrzymki to 6-11 lipca 2024. Więcej szczegółów, w tym informacja o zapisach – na plakacie dostępnym przy wejściu do Kościoła. 6. Wszystkim życzymy miłej niedzieli oraz dobrego i błogosławionego tygodnia.