Ogłoszenia na 28 listopada

  1. We wtorek przypada święto św. Andrzeja Apostoła, a w piątek wspomnienie świętego Franciszka Ksawerego oraz pierwszy piątek miesiąca – zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź.
  2. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na czuwanie maryjne: w programie eucharystia, katecheza, adoracja oraz Apel.
  3. Roraty czyli Msze święte ku czci NMP odprawiamy w naszym sanktuarium od poniedziałku do piątku o godzinie 18:00; w sobotę o godzinie 6:30; zachęcamy do przynoszenia tradycyjnych lampionów lub świec.
  4. W następną niedzielą – 5 grudnia – nasi bracia klerycy i junioryści organizują kiermasz adwentowy przed kościołem. Po wszystkich mszach świętych za dowolną ofiarą będzie można nabyć, m. in. książki, różańce, figurki świętych, obrazki i różne dewocjonalia. Dochód z kiermaszu zostanie w całości przeznaczony na pomoc dla ubogich. Zapraszamy do czynnego udziału w tym wydarzeniu, które może być okazją do złożenia adwentowej jałmużny na rzecz najbardziej potrzebujących. Już dziś serdecznie dziękujemy za dar serca.
  5. W drugą sobotę adwentu (11 grudnia) zapraszamy mężczyzn od 18 do 30 roku życia na Otwarty Dzień Wspólnoty. To możliwość spędzenia całego dnia według rytmu klasztornego, towarzysząc braciom w modlitwie, pracy, posiłkach, formacji i odpoczynku. Zapisy na furcie klasztornej lub na adres miroslaw.ocd@gmail.com.