Ogłoszenia na 29 października 2023

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Za kilka dni rozpocznie się listopad, miesiąc modlitwy za zmarłych. Na stoisku u braci klerków, na furcie lub w zakrystii można składać kartki z listopadowymi wypominkami. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone przy okazji wypominek oraz za znicze u braci kleryków. Przeznaczamy je na utrzymanie Seminarium. Msza Święta w intencji zmarłych sprawowana będzie w listopadzie codziennie o godz. 7.30, a w niedzielę o godz. 9.00. Różaniec w intencji zmarłych polecanych w wypominkach będziemy odmawiać przez cały listopad o godz. 17.15.

2. We środę, w uroczystość Wszystkich Świętych Msze Święte sprawowane będą według porządku niedzielnego. Przypominamy, że w dniach 1-8 listopada można uzyskać odpust zupełny w intencji dusz w czyśćcu cierpiących przez pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę choćby w myśli za zmarłych.

3. W dniu wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych, 2 listopada będziemy sprawować Msze Święte według porządku powszedniego. Msza Święta o godz. 18.00 połączona będzie z Nieszporami w intencji zmarłych, zwłaszcza w intencji dobroczyńców klasztoru oraz zmarłych zakonu karmelitańskiego. W tym dniu odpust za zmarłych można ofiarować poprzez nawiedzenie kościoła lub kaplicy oraz odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę”.

4. W nadchodzącym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek spowiedź od godz. 15.00 aż do Mszy Świętej wieczornej. W sobotę po Mszy Świętej wieczornej będzie sprawowane nabożeństwo fatimskie, prowadzone przez członków grupy Odnowy w Duchu Świętym.

5. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.