Ogłoszenia na 4 lutego 2024

V NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Zapraszamy do udziału w Wielkiej Nowennie przed uroczystością św. Józefa w dniu 19 marca. Podczas Mszy Świętych środowych o godz. 18.00 rozważamy tytuły ojcowskie św. Józefa z Listu apostolskiego Ojca świętego Franciszka Patris corde. Bliższe informacje znajdują się na plakatach.

2. Za tydzień odbędzie trzecia w tym roku „Pielgrzymka Wynagradzająca za grzechy przeciwko życiu”, która wyjdzie z naszego Sanktuarium św. Józefa do sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa na ul. Saskiej 2 w Krakowie. Rozpocznie się w sobotę 10 lutego o godzinie 16:00 nabożeństwem przebłaganym w Sanktuarium św. Józefa, po czym nastąpi wyjście na Mszę Świętą. Trasa wynosi ok. 5,5 km. Ze względu na pokutny charakter, przejdziemy ją w milczeniu. Szczegóły są dostępne na stronie wynagradzaj.pl oraz na plakacie. Coroczna edycja składa się z trzech pielgrzymek wynagradzających za grzechy przeciwko życiu, co stanowi odpowiedź na trzykrotne wezwanie do pokuty z Fatimy. Abp Marek Jędraszewski przesyła błogosławieństwo dla organizatorów oraz uczestników pielgrzymki. Serdecznie zapraszamy.

3. W rozpoczynającym się tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek św. Agaty, dziewicy i męczennicy; we wtorek świętych męczenników japońskich Pawła Miki i 25 towarzyszy; w sobotę św. Scholastyki, dziewicy.

4. Przypominamy, że w każdą środę sprawujemy Mszę Świętą zbiorową przez wstawiennictwo św. Józefa. Intencje tej Mszy Świętej z dowolną ofiarą można składać na furcie klasztornej. Po Mszy odczytywane są podziękowania i prośby do św. Józefa. We czwartki natomiast odczytywane są podziękowania i prośby do św. Teresy. Prosimy o składanie ich do skarbon przy ołtarzach bocznych.

5. Wszystkim życzymy miłej niedzieli oraz dobrego i błogosławionego tygodnia.