Ogłoszenia na 8 października 2023

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Od października przy naszym Sanktuarium św. Józefa rozpoczęło swoje spotkania Duszpasterstwo Akademickie „Karmel” oraz Grupa Absolwentów „Karmel Plus”. Spotkania DA Karmel odbywają się w każdy wtorek o godz. 19.00, Msza Św. akademicka w każdą niedzielę o godz. 18.00, natomiast grupa absolwentów „Karmel Plus” spotyka się we czwartki o godz. 19.00. Na spotkania zapraszają także: grupa małżeństw „Kuźnia miłości” (zwykle trzecia niedziela miesiąca o godz. 15.00, inauguracja spotkań 29.10); grupa mężczyzn „Bractwo Przedmurza” (we wtorki o godz. 19.00), grupa modlitewna „Kerit” (we środy po Mszy Św. o godz. 18.00) oraz grupa Odnowy w Duchu Św. „Miriam” (w piątki o godz. 16.30).
  2. Informujemy, że 7 października dwóch braci kleryków, br. Sylwester oraz br. Paweł złożyli śluby wieczyste. W przyszłą sobotę, 14 października na Mszy Świętej o godzinie 11.00 br. Sylwester otrzyma święcenia diakonatu. Polecamy braci Waszej modlitewnej pamięci.
  3. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość św. Teresy z Avila, reformatorki naszego zakonu. Zapraszamy na uroczystą Sumę o godzinie 18.00. W tym dniu obchodzony jest także w kościele w Polsce Dzień Papieski. Z tej okazji przy naszym kościele będą zbierać ofiary stypendyści Dzieła Trzeciego Tysiąclecia.
  4. Na furcie lub w zakrystii można już składać kartki z listopadowymi wypominkami. Kartki wyłożone są na ławkach z tyłu kościoła. Msza Święta w intencji zmarłych sprawowana będzie w listopadzie codziennie o godz. 7.30, a w niedzielę o godz. 9.00. Różaniec w intencji zmarłych polecanych w wypominkach będziemy odmawiać o godz. 17.15. Nabożeństwa różańcowe, sprawowane są w październiku codziennie o godz. 17.30.
  5. Bractwo Przedmurza zaprasza do włączenia się w całonocną adorację Najśw. Sakramentu w noc z piątku na sobotę, z 13. na 14. października. Nie ma ustalonego programu – o każdej porze można przyjść i dołączyć się do cichej modlitwy lub odmawiania różańca przed Jezusem Eucharystycznym. Adoracja odbędzie się w podziemiach Duszpasterstwa Akademickiego, do których można wejść przez metalowe drzwi, po prawej stronie od wyjścia z kościoła.