Ogłoszenia na IV Niedzielę Zwykłą

1. We wtorek przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To dzień życia konsekrowanego, obchodzony w całym Kościele Powszechnym. Na wieczornej Mszy świętej będziemy się szczególnie modlili za osoby konsekrowane, które odnowią swoją profesję rad ewangelicznych. 

2. W czwartek wspominamy błogosławionego ojca Marię Eugeniusza od Dzieciątka Jezus Grialou, wielkiego popularyzatora duchowości karmelitańskiej, autora ponadczasowej syntezy nauczania świętych karmelitańskich zatytułowanej Chcę widzieć Boga

3. W piątek przypada wspomnienie św. Agaty oraz pierwszy piątek miesiąca. Jak zwykle zapraszamy Was na całodzienną adorację, spowiedź i wieczorną eucharystię. W sobotę świętych męczenników Pawła Miki i towarzyszy.

4. Przygotowujemy dokumentację historyczną na temat kaplicy Matki Bożej Ostrobramskiej. Zapraszamy do spisania i dostarczenia na adres naszego klasztoru wspomnień sprzed 1954 roku na temat tej kaplicy: jej wystroju czy prowadzonej tam katechezy przez naszych ojców. Najcenniejsze dla nas będą materiały fotograficzne, które uwieczniły stan kaplicy sprzed poprawek w 1954 roku.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.