Ogłoszenia 7 marca

W środę przypada kolejny dzień Wielkiej Nowenny przed Uroczystością św. Józefa. Od poniedziałku do piątku zapraszamy na adorację oraz spowiedź od godziny 15:00 do 18.15. 

Zapraszamy na Triduum przygotowawcze przed uroczystością świętego Józefa i nadania tytułu sanktuarium naszej świątyni. Codziennie   o godzinie 18:00 będzie sprawowana eucharystia przez zaproszonego kapłana: 16 marca przez ks. Pawła Gawrona, dziekana naszego dekanatu; 17 marca przez ks. Józefa Gubałę, proboszcza naszej parafii, a 18 marca przez prowincjała Krakowskiej Prowincji Karmelitów Bosych, ojca Piotra Jackowskiego. W sobotę i w niedzielę po uroczystości ojciec Józef Kucharczyk, delegat prowincjalny na Ukrainie, wyrazi nasze wspólne dziękczynienie za dar sanktuarium, głosząc kazania o świętym patronie naszego miasta. Będzie to również okazja, żeby wesprzeć inicjatywy przy naszym sanktuarium maryjnym w Berdyczowie.

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda odznaczył pośmiertnie Romualda Warakomskiego (w zakonie ojca Mariana) Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Romuald Warakomski był żołnierzem AK, po wojnie zarządzał komórką legalizacyjną, wytwarzającą fałszywe dokumenty dla ukrywających się żołnierzy podziemia antykomunistycznego. W Karmelu był wychowawcą, a potem przeorem krakowskiego klasztoru, ostatnie lata spędził w Czernej.