Ogłoszenia na 9 czerwca 2023

XIV niedziela zwykła

  1. Przeżywamy trzeci dzień nowenny przed uroczystością Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Nauki nowenny głoszone są przez o. Adama Hrabię podczas Mszy Świętych wieczornych o godz. 18.00, a w dniu dzisiejszym o godz. 11.00. Prośby przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny odczytywane są podczas nabożeństwa po Mszy Świętej. Kartki z prośbami wyłożone są z tyłu kościoła. Prosimy je składać do skarbony po prawej stronie kościoła, przy ołtarzu św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
  2. W nadchodzącym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia świętych: we wtorek św. Benedykta, opata, patrona Europy; we środę wspomnienie św. Ludwika i Zelii, rodziców św. Teresy od Dzieciątka Jezus; we czwartek św. Teresy od Jezusa z Los Andes; w sobotę św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, głównej patronki zakonu karmelitańskiego. Po każdej Mszy świętej będzie możliwość przyjęcia Szkaplerza Najświętszej Maryi Panny. Na uroczystą Mszę świętą odpustową zapraszamy w tym dniu o godz. 18.00. Przewodniczył jej będzie o. Karol Amroż, Rektor Wyższego Seminarium Karmelitów na Piasku w Krakowie.
  4. Trwają zapisy na pielgrzymkę autokarową do sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej, na XXV. Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej, które odbędzie się w sobotę, 22 lipca. Koszt autokaru 30 zł. Zapisy na furcie klasztornej. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej corocznej pielgrzymce.
  5. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.