Pierwsza Niedziela Adwentu

1. Rozpoczynamy Adwent czyli okres przygotowania do pamiątki narodzin Jezusa Chrystusa oraz jego powtórnego przyjścia na końcu czasów.

2. W poniedziałek przypada święto św. Andrzeja Apostoła, w czwartek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.  

3. Ze względów bezpieczeństwa nie udamy się w ten piątek do domów chorych. Zapraszamy na adorację i spowiedź w bezpiecznej przestrzeni naszego kościoła.

2. Roraty czyli tradycyjne maryjne msze adwentowe w tym roku będziemy odprawiać o godzinie 18.00, od poniedziałku do piątku. Zapraszamy do uczestnictwa na żywo lub za pośrednictwem transmisji internetowej.   

3. Już dzisiaj zapraszamy na wigilię i uroczystość patronki naszego kościoła, Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej. W poniedziałek i we wtorek, 7 i 8 grudnia o godzinie 18.00 zgromadzimy się na uroczystej liturgii, prosząc Niepokalaną o pokój i zdrowie dla nas, naszych bliskich i całego świata. Uroczystą Mszę świętą odpustową 8 grudnia poprowadzi opat Tyniecki, ojciec Szymon Hiżycki OSB.

4. Opłatki i świece caritas na stół wigilijny można nabyć przy furcie klasztornej. W zakrystii do nabycia kalendarz szkaplerzny na zbliżający się 2021 rok.

[divider height=”30″]

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.