Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 25 XI 2018

1. Dzisiaj przypada Święto Patronalne Zgromadzenia Sióstr Jadwiżanek. Naszym Siostrom Zakrystiankom, z tego Zgromadzenia składamy serdeczne życzenia i prosimy Chrystusa Króla o wszelkie dary i łaski dla nich.

2. Serdecznie zapraszamy na koncert MUZYKI MISTYCZNEJ. Ta inicjatywa przybliży nam moment powstania KARMELITÓW BOSYCH, którzy w tym roku obchodzą 450 lat swego istnienia. Podczas koncertu usłyszymy piękne poezje Świętych Karmelu w wykonaniu cenionych wokalistów Ewy Urygi i Grzegorza Dowgiałło. Na zakończenie odbędzie się premierowa projekcja najnowszego karmelitańskiego teledysku DURUELO. Koncert będzie miał miejsce w poniedziałek 26 listopada w sali św. Anny, w naszym klasztorze godz. 19.00. Szczegóły na plakatach. Zapraszamy!

3. Głos Karmelu i Karmelitański Instytut Duchowości w Krakowie zapraszają 28 listopada na świętowanie 450. rocznicy inauguracji pierwszej wspólnoty karmelitów bosych w Duruelo. W programie Msza Święta o godz. 18.00 w kaplicy KID’u, spotkanie z autorami jubileuszowej książki CZERPAĆ ZE ŹRÓDŁA oraz wspólne rozmowy i świętowanie przy kawie i herbacie.

4. W piątek przypada święto św. Andrzeja Apostoła.

5. W przyszłą niedzielę 2 grudnia będzie kwestować hospicjum św. Łazarza z Krakowa.

6. Za tydzień rozpoczyna się ADWENT. Jest to czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Już dzisiaj zapraszamy do udziału we Mszy świętej Roratniej, która będzie sprawowana rano o godz. 6.30 we wszystkie powszednie dni Adwentu.

[divider height=”30″]

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.