XIX Niedziela Zwykła – 9 VIII 2020

1. 9 sierpnia w Karmelu pamiętamy szczególnie o św. Edycie Stein, w zakonie siostrze Teresie Benedykcie od Krzyża . Po nawróceniu i przyjęciu chrztu wstąpiła do klasztoru karmelitanek bosych. Z powodu systemowej nienawiści niemieckich nazistów została skierowana do obozu koncentracyjnego w Auschwitz-Birkenau, gdzie świadomie oddała swoje życie dla Chrystusa i za swój naród.

2. W poniedziałek wspominamy św Wawrzyńca, we wtorek św Klarę, a w piątek św. Maksymiliana Kolbego, męczennika drugiej wojny światowej.

3. W sobotę przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek Mszy świętych w tym dniu jak w niedzielę. Prosimy przynieść ze sobą tradycyjne bukiety polnych kwiatów i ziół, które pobłogosławimy, aby przypominały o dobroci i hojności Boga.

4. W niedzielę 16 sierpnia o godz. 19:00 zapraszamy na koncert organowo-kameralny w ramach naszego cyklu „Karmelitańskie Spotkania z Muzyką Organową”. Wystąpi duet artystów: prof. Marek TOPOROWSKI i Marek SKRUKWA, w programie znajdą się utwory organowe, klawesynowe oraz przeznaczone na rzadki instrument – viola da gamba. Po koncercie odbędzie się tradycyjne spotkanie z muzykami w Sali św. Anny.

[divider height=”30″]

3 komentarze

  1. For my thesis, I consulted a lot of information, read your article made me feel a lot, benefited me a lot from it, thank you for your help. Thanks!

  2. For those who cannot be treated with phototherapy, doctors may prescribe hydroxychloroquine, thalidomide, beta carotene, or nicotinamide see Nutrition section propecia prostate cancer Malignant gliomas were induced by oncogene transfer into wild type WT mice or mice deficient for Pgp and BCRP knockout, KO

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.