XIX Niedziela Zwykła – 9 VIII 2020

1. 9 sierpnia w Karmelu pamiętamy szczególnie o św. Edycie Stein, w zakonie siostrze Teresie Benedykcie od Krzyża . Po nawróceniu i przyjęciu chrztu wstąpiła do klasztoru karmelitanek bosych. Z powodu systemowej nienawiści niemieckich nazistów została skierowana do obozu koncentracyjnego w Auschwitz-Birkenau, gdzie świadomie oddała swoje życie dla Chrystusa i za swój naród.

2. W poniedziałek wspominamy św Wawrzyńca, we wtorek św Klarę, a w piątek św. Maksymiliana Kolbego, męczennika drugiej wojny światowej.

3. W sobotę przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek Mszy świętych w tym dniu jak w niedzielę. Prosimy przynieść ze sobą tradycyjne bukiety polnych kwiatów i ziół, które pobłogosławimy, aby przypominały o dobroci i hojności Boga.

4. W niedzielę 16 sierpnia o godz. 19:00 zapraszamy na koncert organowo-kameralny w ramach naszego cyklu „Karmelitańskie Spotkania z Muzyką Organową”. Wystąpi duet artystów: prof. Marek TOPOROWSKI i Marek SKRUKWA, w programie znajdą się utwory organowe, klawesynowe oraz przeznaczone na rzadki instrument – viola da gamba. Po koncercie odbędzie się tradycyjne spotkanie z muzykami w Sali św. Anny.

[divider height=”30″]

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.