XX Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej

Zaproszenie
na XX Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej
Czerna, 21 lipca 2018

„Żyć z Maryją w Duchu Świętym”

Drodzy Moderatorzy i Animatorzy Bractwa Szkaplerznego!
Drodzy Siostry i Bracia w Szkaplerzu świętym!

W imieniu Zakonu Karmelitów Bosych i swoim pragnę serdecznie zaprosić całą Rodzinę Szkaplerzną i Karmelitańską do podkrakowskiej Czernej – polskiej stolicy Karmelu, nazywanej „polską górą Karmel”. W roku 100-lecia odzyskania niepodległości Polski przychodzi nam spotkać się dla uczczenia także innych ważnych jubileuszy: 450-lecia Zakonu Karmelitów Bosych i 30-lecia koronacji łaskami słynącego obrazu Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej.

Dnia 28 listopada 1568 r. w małej hiszpańskiej kastylijskiej wiosce Duruelo powstali  Karmelici Bosi. Połączone siły wielkich pragnień św. Teresy od Jezusa i św. Jana od Krzyża zrodziły w Kościele nową rodzinę zakonną. Przykładem naszych Świętych Rodziców jesteśmy powołani przede wszystkim do modlitwy, która ma być życiem, i do apostolstwa, które wypływa z modlitwy i do niej prowadzi. A wszystko to czynimy w braterskiej komunii między sobą, z tworzącymi Karmel pozostałymi wspólnotami, osobami, jak i ogromną rzeszą Ludu Bożego. Dotarliśmy na wszystkie kontynenty i jest nas obecnie ponad 4 tysiące mężczyzn – zakonników. Wraz z nami ten sam Zakon współtworzą kobiety – mniszki karmelitanki bose w liczbie ponad 11,5 tys. sióstr w świecie oraz świeccy karmelici bosi zrzeszeni we wspólnotach Świeckiego Zakonu Karmelitów Bosych w liczbie ponad 25 tys. osób. Najbliższe Zakonowi – obok licznych karmelitańskich zakonnych zgromadzeń i świeckich instytutów – jest następnie złączone duchowo, organizacyjnie i prawnie Bractwo Szkaplerzne NMP z Góry Karmel, które spotyka się regularnie w parafialnych i przyklasztornych wspólnotach. Jeszcze istnieją wspólnoty i grupy Rodziny Szkaplerznej oraz niepoliczalna liczba wiernych noszących dar Matki Bożej. W samej Polsce – wraz z ojcami karmelitami – szacujemy orientacyjnie ich liczbę na ok. 500 tys. osób. Wszyscy są zapraszani na spotkanie ogólnopolskie, które organizuje nasz Zakon we współpracy z sanktuarium w Czernej poprzez posługę prowincjalnego moderatora Bractwa.

W tym roku obchodzimy 30 rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej, której 17 lipca 1988 r. koronami papieskimi pobłogosławionymi przez św. Jana Pawła II dokonał ks. kard. Franciszek Macharski, metropolita krakowski ubrany w kapę koronacyjną królów polskich, przywiezioną specjalnie z Wawelu.  Św. Jan Paweł II w telegramie z okazji koronacji pisał: „[…] szczególnie głęboko przeżywam zrządzenie Bożej Opatrzności, która związała mnie z duchowością karmelitańską. Wadowice i ojcowie karmelici ‘na Górce’, swój pierwszy szkaplerz, któremu pozostałem wierny i który jest moją siłą, św. Jan od Krzyża i św. Teresa od Jezusa, bł. o. Rafał Kalinowski i bł. Edyta Stein i tylu innych świętych i błogosławionych z karmelitańskiej rodziny, promieniowanie sanktuarium w Czernej na archidiecezję krakowską i na cały Kościół w Ojczyźnie, wiara i modlitwa pielgrzymów, są to szczególne brylanty korony, którą biskup krakowski włoży w Roku Maryjnym na skronie naszej Pani i Jej Syna w Czernej, w akcie dziękczynienia za Jej obecność na krakowskiej ziemi i w akcie zawierzenia na trzecie tysiąclecie po Chrystusie. […] Koronacja słynącego łaskami obrazu niech pomnoży chwałę Boga na wysokości, a ludziom niech przyniesie łaskę i pokój. Niech buduje się i rośnie na polskiej ziemi, pod opieką Bogarodzicy, królestwo Boże”…  Ówczesnym przeorem i kustoszem sanktuarium był o. Benignus Wanat OCD, długoletni potem nasz prowincjał. Niedługo po koronacji w Czernej nastąpiło odrodzenie narodu i upadek komunizmu.

Hasłem naszego tegorocznego Spotkania jest „Żyć z Maryją w Duchu Świętym”, słowa nawiązujące do programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce „Napełnieni Duchem Świętym”, którego celem jest odkrywanie przez nas Osoby Ducha Świętego oraz Jego darów. Chcemy nieustannie uczyć się od naszej Matki, Pierwszej Chrześcijanki i Oblubienicy Ducha Świętego, jak żyć w relacji z Duchem Świętym.

Drodzy Siostry i Bracia,

zapraszam więc Was – każdego, kto odziany jest Szatą Maryi – do uczestnictwa w wielkim święcie Rodziny Szkaplerznej w sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej w sobotę po uroczystości liturgicznej Matki Bożej z Góry Karmel (16 lipca), tj. w dniu 21 lipca 2018 r.

Spotkanie rozpoczniemy jak zwykle o godz. 9.00 modlitwą i pieśnią, o godz. 10.00 wysłuchamy konferencji z duchowości naszego Zakonu mariologa o. dr Pawła Urbańczyka OCD. O godz. 11.00 będzie uroczysta Msza św. dziękczynna, której przewodniczyć będzie ks. bp  Andrzej Kaleta, biskup pomocniczy diecezji kieleckiej. W dalszej części będzie też możliwość przyjęcia Szkaplerza św. (lub odnowienia jego noszenia, czas na posiłek, a na zakończenie adoracja Eucharystyczna, uroczyste błogosławieństwo i rozesłanie (ok. godz. 15.30).

Do dyspozycji pielgrzymów stoi Dom Pielgrzyma, z księgarnią, nowoczesnymi multimedialnymi muzeami karmelitańskim i powstającym misyjnym, z salami duszpasterskimi, kinową i konferencyjną, restauracją, segmentem hotelowym i parkingiem.

Niech nie zabraknie tego dnia nikogo w sanktuarium czerneńskim, kto nosi Szkaplerz Karmelu, kto by nie przybył tutaj choćby duchem i sercem, włączając się w jeden wielki hymn uwielbienia. Chcemy za to wszystko śpiewać Bogu Magnificat i Te Deum. Przybywajcie! Matka Boża czeka na nas!

o. Tadeusz Florek OCD
Prowincjał Krakowskiej Prowincji Zakonu Karmelitów Bosych

Kraków, 09.05.2018

[divider height=”30″]

47 komentarzy

  1. 99 Latter approach aimed to characterize the metaproteome is based on the comparison of experimentally obtained protein data with genomics information. can doxycycline treat trichomoniasis Specifically, this test evaluates the participant s fatigue status by measuring the participant s response time to a visual stimulus.

  2. We describe the development of a genetic, non transcriptional assay for the detection of ligand binding to nuclear receptors based on the ligand dependent reconstitution of the defective Ras cAMP viability pathway of the Saccharomyces cerevisiae strain CDC25 2 ivermectin dosage for scabies

  3. He had multiple serious medication problems including coronary artery disease, hypertension, congestive heart failure, emphysema, pulmonary hypertension, hypercholesterolemia, mild renal insufficiency, migraine headaches, cholelithiasis and ulcerative colitis for which he received multiple medications listed below nolvadex xt

  4. The results showed the procedure of electrooptical assay to be prospective in solving the problem of the microbiol cells antibiotic susceptibility in microbiology, medicine and veterinary clomiphene in men The 24 samples showed 100 concordance for ERBB2 and for PGR and ESR1 an equivocal assignment in only one and two samples, respectively

  5. Osobom chcącym zgłębić rolę umiejętności w pokerze i wpływ gry w pokera na uzależnienie od hazardu polecamy publikację pracowników Uniwersytetu UMCS: Psychologia Ekonomiczna – „I-graj z losem dzięki zdolnościom. Różnice w cechach osobowości i zdolnościach poznawczych między pokerzystami zawodowymi, rekreacyjnymi i osobami niegrającymi w pokera” do ściągnięcia i-graj-z-losem-dzieki-zdolnosciom-poker.pdf. Lub sprawdź inną grę o tematyce owocowej, że wiele graczy w pokera wideo nie zwracać uwagę na to ich poziom sprawności umysłowej. Monopolem państwa jest także objęte urządzanie gier hazardowych przez internet, z wyjątkiem zakładów wzajemnych i loterii promocyjnych. Prowadzony przez ministra finansów rejestr domen służących do oferowania gier hazardowych niezgodnie z ustawą umożliwi automatyczne przekazywanie informacji do systemów teleinformatycznych przedsiębiorców telekomunikacyjnych i dostawców usług płatniczych. http://demo7.1stopwebsitesolution.com/ahrideandshop/community/profile/veronicahills40/ Poker to fascynująca gra, która rozpowszechniła się na wszystkie kontynenty. Choć istenieją rózne hipotezy, co do jej poczatków, jedno jest pewne: w pokera grano już na statkach parowych kursujących w górę rzeki Missisipi. Tradycja pokera w stanach jest bardzo silna, choć kwestia hazardu online jest kwestia sporną i odmienną w poszczególnych stanach. Dziś w pokera gra się na całym świecie, przy stole na żywo i za pośrednictwem komputera. Nie możesz połapać się w tym, jaki układ jest lepszy? pięć kolejnych kart w tym samym kolorze (gdy dwóch graczy ma pokera decyduje najwyższa karta) Jak już wspomnieliśmy wcześniej, poker zasady ma ustalone tak, że wygrywa ten gracz, który uzyska lepszą kombinację od innych uczestników. Układów kart nie jest dużo, więc łatwo je zapamiętać. Radzimy zrobić to od razu podczas nauki gry w pokera, aby oszczędzić sobie niepotrzebnych nerwów związanych z niewiedzą. Poniżej przedstawiamy wszystkie układy pokerowe, w kolejności od najsłabszej do najmocniejszej ręki:

  6. by ERICAJARA ¡¡¡¡7Ԃ29ȕ£¬ȫ¹ú´û֎ѸÀϕ©ƭרϮА¶¯µڲ´΍ƽø»ᕙ¿ª£¬ȫ¹úרϮ°챭ʾ£¬רϮА¶¯¿ªչҔÀ´£¬ȫ¹úרϮ°챲337ƽ̨ґʕµ½²¢ת°쑸Àϕ©ƭ¾ٱ¨ϟ˷57138̵£»¹«°²»ú¹ع²Ɔ»øÀϕ©ƭ°¸¼þ1.15Ͳư£¬´øÀϕ©ƭͅ»ﱵ80¸ö£¬ץ»҉ȋ2.4Ͳȋ£¬ץ»¸848ȋ£¬׷ԟͬ˰118ҚԪ£»¸÷µظ÷³ɔ±µ¥λ¹²Ņ²鳶ѸÀϕ©ƭΊ̢Ҿ»¼12060¸ö£¬ґջ֎9300Ӡ¸ö¡£ 客户服务电话:010-61930138 传真:010-61930189  违法和不良信息举报电话:010-61930187 Rm. 1305, 13F., No. 8, Sec. 7, Civic Blvd., Nangang Dist., ʊ¶ȓΏ·ҦĔ£¬³ÁÔӎϷɋɭ¡£ºπʱ¼䣬ϭʜ½¡¿µɺ» 麻将对战 神来也二人麻将 随后,这位最终竞得东兴证券股权的买家也浮出水面——中信建投。值得一提的是,福州中院提示称,该次拍卖的标的物为上市公司流通股票,标的物的价值受市场行情等因素影响较大,法院不承担拍卖标的物的瑕疵保证。 https://grinningc.at/community/profile/utaq23436850887/ 在洗牌的过程中可以把麻将牌全部都反扣过来,然后4位玩家放在一起打麻将,这就使得牌可以均匀的运动又被称之为搓麻将。 免费麻将游戏大全让你在手机上就可以进行各种麻将的玩乐,比如欢乐麻将,其中可以看到很多不同的玩法可以选择,而且每天都会赠送你一定的货币可以游玩,自己慢慢的打就可以积累很多的货币进行玩乐,不充钱每天也是可… 拿到12:右边的人喝一杯 拿到13:此人找杯子倒酒,最好是大杯子,倒多少都行,等到第二个13出现的时候,拿到第二张13的人必须把上个拿到13的人倒的酒喝了。 所有13张牌里,小姐牌尤为悲催, ºͅƅƐΒ»°㇩¿öςʇ˄¸öȽՅש£¬һ¸ö¶þՅש£¬¹²ʮ˄Յņ¡£բ¸ö¶þՅש¾͊ǽ«ņ£¨»·£©¡£½«ņ¿Ɏª©½«ņ֐ȎºΏͬµąơ£ȧ¹ûӐһʖņґȫ²¿ש³ɈýՅש£¬¶ø½«ņµĒ»¶Ԗ»ӐһՅ£¬բʱҪ½øµĐγɺͅƵĵڊ®˄Յņ³Ɩ®Ϊ¡°µ¥µõ½«¡±

  7. [url=https://prednisonepills.site/#]prednisone 40 mg daily[/url] 400 mg prednisone

  8. Bronzer is most likely used in the casual weekend party or some glam-up evening events, unlike blush which is slightly on the softer side and is used on a regular day-to-day affair. The right way to choose a bronzer is to get it two shades darker than your original skin tone. Bronzer can make your skin look shiny if you opt for the shimmery type. If irritation occurs discontinue use. We will start with where to buy elf Putty Bronzer. Most retailers that carry elf will have the bronzer, however, they may not carry all of the shades. elf and Ulta should offer all shades. The price is around $7 per pot. or spend ВЈ15 for Health & Beautycard members! Nars’s radiant creamy concealer seems like everyone’s go-to concealer, especially for dark circles. When shopping for a new concealer, my Sephora advisor pointed me into Nars territory. The product lives up to its name and is indeed creamy. It goes on easily and conceals for hours at a time without having to reapply.  https://www.animecoze.com/forums/profile/reyesricker8513/ I like the eyeliner, though I felt it wasn’t very smooth going on. I’ve used it only once though and will keep trying to see if there’s a trick to it Your Bag is empty Find your shade Highlight your look with Eveline eyeliner and enjoy perfect makeup in every situation! PRO FLOW PRECISION EYELINER Total $ 0.00 Mary Kay products are available for purchase exclusively through Independent Beauty Consultants. Please fill in the form below if you’d like to be notified when it becomes available. By best of the best, I mean a high-precision tip, great pigment payoff, buildable and light-wearing feel, and the holiest of holy grails, a formula that’s utterly smudgeproof. Except when you need to remove it late at night, of course, at which point this so-called perfect liner should come off as effortlessly and satisfyingly as my pushup bra does at the end of a workday.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.