XXIX Niedziela Zwykła – 18 X 2020

1. We wtorek przypada uroczystość św. Jana Kantego, głównego patrona archidiecezji i miasta Krakowa, w czwartek wspomnienie św. Jana Pawła II.

2. Przypominamy o zachowaniu środków ostrożności podczas przebywania w naszej świątyni: maseczka zasłaniająca usta i nos, limit 82 osób, bezpieczne odstępy, dezynfekowana folia w konfesjonałach. Ponieważ nie wszyscy wierni, mimo gorącego pragnienia, będą mogli brać udział we Mszy Świętej w niedzielę oraz w innych dniach nakazanych, na podstawie kan. 87 §1 Kodeksu Prawa Kanonicznego Metropolita krakowski udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej (kan. 1247 KPK) dla wszystkich wiernych. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy w dniu nakazanym nie jest grzechem. Niniejsza decyzja obowiązuje aż do odwołania. 

3. Duża powierzchnia naszego kościoła jest bezpieczną przestrzenią do modlitwy, dlatego zachęcamy do obecności podczas codziennych mszy i adoracji. Według dekretu arcybiskupa każdy może przyjąć Ciało Chrystusa „według własnej wrażliwości” na dłoń lub do ust. Na naszej stronie internetowej rakowicka18.pl znajdziecie link do transmisji na żywo z naszej świątyni. 

[divider height=”30″]

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.