XXV Niedziela Zwykła – 20 IX 2020

1. W poniedziałek przypada święto św. Mateusz Apostoła i Ewangelisty, we wtorek bł. Bernardyny Jabłońskiej, współzałożycielki sióstr Albertynek, a w środę św. Pio z Pietrelciny.

2. Zapraszamy na uroczystą eucharystię 1 października o godz. 18.00, w liturgiczne wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Ta młodziutka karmelitanka bosa podbiła cały świat swoją dobrocią i bezgranicznym zaufaniem do Boga. Do Tereski – jak ją zdrobniale nazywamy – modlą się miliony ludzi na świecie. Chociaż przez swoje krótkie zakonne życie nie opuściła karmelitańskiej klauzury, przez swoje otwarte serce jest dzisiaj patronką misji. Dlatego w tym dniu w naszej świątyni zgromadzą się misjonarki i misjonarze, aby pod przewodnictwem bp. Jana Zająca dziękować Bogu za owoce ich pracy    i prosić o nowe powołania misyjne. 

3. W piątek, 2 października odbędzie się uroczysta inauguracja kolejnego roku formacyjnego w Karmelitańskim Instytucie Duchowości. W programie inauguracji: Msza św. w kaplicy Instytutu o godz. 17.00 pod przewodnictwem o. Piotra Jackowskiego, prowincjała Krakowskiej Prowincji Karmelitów Bosych, powitanie przez dyrektora, o. prof. Jerzego Gogolę oraz wykład o. Damian Sochackiego na temat: „I nie wódź nas na pokuszenie” – tradycja tekstu wobec interpretacji modlitwy Ojcze Nasz. Od wielu lat Instytut formuje świeckich i konsekrowanych do głębokiego i świadomego przeżywania wiary w Boga. Pełna oferta edukacyjna i formacyjna na stronie kid.edu.pl. Serdecznie zapraszamy!

[divider height=”30″]