XXVI Niedziela Zwykła – 27 IX 2020

1. Zapraszamy na uroczystą eucharystię 1 października o godz. 18.00, w liturgiczne wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Spotkanie rozpoczniemy różańcem w intencjach misji o godz. 17.30. Po uroczystej Mszy świętej serdecznie zapraszamy na koncert misyjny w ramach naszego cyklu „Karmelitańskie Spotkania z Muzyką Organową”. Wystąpi prof. Roman Perucki z Gdańska, pierwszy organista Katedry oliwskiej. W programie znajdą się m.in. utwory Jana Sebastiana Bacha i kompozytorów francuskich. Wstęp jest wolny, szczegóły na plakatach przed kościołem.

2. W piątek, 2 października odbędzie się uroczysta inauguracja kolejnego roku formacyjnego w Karmelitańskim Instytucie Duchowości. Spotkanie rozpocznie się Mszą świętą o godz. 17.00

3. 5 października rozpoczynamy popołudniowy dyżur w konfesjonale. Podczas spowiedzi od godz. 15.00 trwa adoracja Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczyna koronka do Bożego Miłosierdzia. To okazja do modlitwy w ciszy, do pojednania z Bogiem i wspólnej z nami modlitwy liturgicznej. Dyżur i adoracja trwają aż do wspólnotowej Mszy świętej wieczornej, połączonej z nieszporami.     

4. W miesiącu październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, odprawiane codziennie o 17.30. 

5. Serdecznie zapraszamy chłopców z rodzicami oraz studentów do włączenia się w służbę ołtarza. Liturgia eucharystyczna, w której aktywnie uczestniczą rodzice i dzieci jest wspaniałym świadectwem wiary chrześcijan. Dodatkowe informacje w zakrystii. 

6. W przyszłym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca, czyli tradycyjna okazja do spowiedzi. Chorych prosimy zgłaszać do czwartku na furcie klasztornej lub w zakrystii. 

7. W zakrystii i w kruchcie kościoła można nabyć najnowszy numer „Głosu Karmelu”. Tym razem z okazji wspomnienia św. Teresy od Dzieciątka Jezus, aktualny numer w większości poświęcony jest jej życiu i duchowości. Do nabycia również jest jej osobisty dziennik zatytułowany Dzieje duszy, którego lektura porusza najtwardsze serca i skłania do nawrócenia.

8. Od 5 października zapraszamy do naszej świątyni nie tylko na tradycyjną środową Mszę za wstawiennictwem św. Józefa. W czwartki zapraszamy przed ołtarz św. Teresy od Dzieciątka Jezus na cotygodniową eucharystię i modlitwę za wstawiennictwem tej małej świętej i jej niedawno kanonizowanych rodziców. 

[divider height=”30″]

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.