28 Niedziela Zwykła – 15 X 2017

1. Rozpoczęliśmy popołudniowe dyżury w konfesjonale. O 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Bożego Miłosierdzia. Zakończenie nabożeństwem różańcowym o 17.30, na które serdecznie zapraszamy czcicieli Matki Bożej.

2. Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za zmarłych. Przyjmujemy już wypominki. Za zmarłych polecanych w wypominkach, codziennie (przez cały listopad) będzie odprawiana Msza św. oraz będzie odmawiany różaniec. Kartki z imionami bliskich zmarłych można składać na furcie klasztornej lub w zakrystii. Serdecznie dziękujemy za złożone przy tej okazji ofiary, które możemy przeznaczyć na utrzymanie naszego klasztoru i kościoła.

3. Centrum Kultury Duchowej „COMMUNIO CRUCIS” im. Św. Edyty Stein zapraszana spotkanie z osobistym lekarzem św. Jana Pawła 2 Gabrielem Turowskim na temat związków objawień fatimskich z papieżem Polakiem. Na zakończenie  nagrodzony na tegorocznym festiwalu film Bogusławy Stanowskiej-Cichoń pt. „Karmelitański papież”. Spotkanie odbędzie się 22 października o godz. 18.00 w auli Karmelitańskiego Instytutu Duchowości przy ul. Rakowickiej 18a i jak zwykle poprzedzi je Msza św. o godz. 17.00.

4. Z tyłu kościoła na ławkach wyłożyliśmy foldery informujące o naszym klasztorze.


  • W poniedziałek przypada wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej;
  • We wtorek św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;
  • W środę święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia;
  • W piątek uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa;
  • W sobotę wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa.

[divider height=”30″]

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.