XXXIII Niedziela Zwykła – 15 XI 2020

1. W poniedziałek przypada wspomnienie Matki Bożej Ostrobramskiej: od 1668 roku aż do kasaty w 1844 roku karmelici bosi opiekowali się Ostrą Bramą, powrót naszych współbraci do Wilna w 1931 roku został po kilku latach udaremniony przez wojnę i nową sytuację geopolityczną. Budowa kaplicy przy naszym kościele, dedykowanej Matce Miłosierdzia, była owocem pamięci o tej wileńskiej historii.

2. We wtorek przypada wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej; w środę bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy; w piątek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, karmelity bosego, powstańca, sybiraka, wychowawcy, kapłana, wielkiego czciciela Matki Bożej Ostrobramskiej; a w sobotę wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Przyszła niedziela zamyka cykl liturgiczny uroczystością Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.  

4. W zakrystii do nabycia książki z zakresu duchowości karmelitańskiej oraz półrocznik „Głos Karmelu”: jego pierwszy numer ukazał się w 1927 roku,  w dniu koronacji obrazu Matki Bożej Ostrobramskiej.

[divider height=”30″]

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.