Z życia karmelitańskiego Seminarium w Krakowie

W naszym seminarium karmelitańskim rozpoczęliśmy kolejny rok akademicki. W tym roku dołączyło do nas aż ośmiu braci, którzy ukończyli roczny nowicjat w Czernej. W liczbie szesnastu, uczęszczamy na zajęcia na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II, aby pogłębiać naszą wiedzę filozoficzną i teologiczną. Jednak nauka nie jest naszym jedynym zajęciem. Każdego dnia, zgodnie z charyzmatem naszego zakonu, trwamy na modlitwie i powierzamy Bogu potrzeby Kościoła i świata, a także wspieramy na różne sposoby naszych braci kapłanów, w posłudze duszpasterskiej. Jesteśmy częścią wspólnoty braterskiej klasztoru na Rakowickiej 18 w Krakowie. Wspólnota stała wspomaga nas w trudzie studenckim oraz otacza braterską miłością. Swoim świadectwem życia, uczy nas jak pomimo obowiązków codzienności, żyć w relacji z Bogiem – najlepszym przyjacielem.

Pierwsze dwa lata obejmują studia filozoficzne. Na pierwszym roku filozofii studiuje pięciu braci, zaś na drugim trzech. Od trzeciego roku studiów rozpoczynamy naukę teologii. Na trzecim roku studiuje trzech braci, na czwartym jeden, na piątym dwóch i na szóstym jeden. Jeden z braci formuje się w junioracie, aby kiedyś, jako brat zakonny, wspierać wspólnotę cichą i pokorną posługą na furcie czy też w innych obowiązkach braterskiego stanu. Każdego dnia, na wspólnej rekreacji dzielimy się tym co odkryliśmy na studiach, oraz tym co niesie życie. Można by powiedzieć, że nasze życie jest monotonne i szare. Jest jednak pełne zaskoczeń i niespodzianek. Każdy z braci wnosi coś niepowtarzalnego do wspólnoty. Poczucie humoru i radość jest nieodłącznym elementem naszego życia. Każdy z nas inaczej przeżywa swoje powołanie i ubogaca tym innych. Chociaż jest to jeden i ten sam charyzmat, tak jak tęcza, ma on wiele odcieni.

Zaczynając ten kolejny rok nauki, prosimy o modlitwę, abyśmy kiedyś byli świętymi kapłanami i prawdziwymi synami świętej Teresy od Jezusa.

br. Maciej Bartosiewicz OCD

8 komentarzy

  1. nolvadex First, our study population is different from the populations that were studied in the FIT trial by Keegan 7 mainly Caucasian women and in the Iwamoto 8 and Ikeda studies 9 exclusively Japanese, while our study population was mainly African American, South Asian and Hispanic Table 2

  2. First, mutants were evaluated using transient transfection into ER negative T47D C4 2 cells with an ERE3 luciferase reporter, and second, transforming growth factor О± TGFО± mRNA was used as a gene target in situ for stable transfectants of MDA MB 231 cells doxycycline stomach pain

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.