
V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
1. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: drogę krzyżową w każdą środę i piątek po Mszy Świętej wieczornej oraz na Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17:00. Nauki pasyjne podczas Gorzkich Żali oparte są w tym roku na Męce Pana Jezusa według św. Mateusza. Przez udział w tych nabożeństwach uzyskujemy odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
2. Na dzisiejszą niedzielę przewidziany jest List Konferencji Episkopatu Polski z okazji 40-tej rocznicy wizyty Jana Pawła II w rzymskiej Synagodze Większej. Z treścią listu można zapoznać się na stronie internetowej Konferencji Episkopatu Polski:
List KEP z okazji 40. rocznicy wizyty Jana Pawła II w rzymskiej Synagodze Większej
3. W rozpoczynającym się tygodniu będziemy obchodzić we środę uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu dodatkowa Msza Święta zostanie odprawiona o godz. 11:00. Jest to Dzień Świętości Życia. Osoby pragnące podjąć się duchowej adopcji Dziecka Poczętego i modlitwy za nie, będą mogły to uczynić, podpisując deklaracje, które wyłożone są na ławce z tyłu kościoła, a które zostaną złożone na ołtarzu podczas Mszy Świętej wieczornej.
4. Od środy do piątku o godz. 9:00 odbędą się w naszym kościele rekolekcje wielkopostne dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych im. św. Mikołaja, znajdującego się przy ul. Aleksandra Lubomirskiego 21.
5. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli.