Ogłoszenia na 9 czerwca 2024

X NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.30. Rozważamy w dalszym ciągu katechezy „Z Maryją zgromadzeni na świętej wieczerzy”, omawiające obrzędy Mszy Świętej. 

2. Informujemy, że za dwa miesiące rozpoczną się prace renowacyjne zewnętrznej elewacji kościoła. Są one konieczne z uwagi na bezpieczeństwo i estetykę naszej świątyni. W pierwszym etapie odnowiony zostanie Fronton kościoła. Na ten pierwszy etap uzyskaliśmy w tym roku dotację z Gminy Miejskiej Kraków oraz z Narodowego Funduszu Rewaloryzacji Zabytków Krakowa. Wkład własny wspólnoty naszego kościoła w podjęte dzieło wyniesie w br. ok. 100 tys. złotych. Będziemy wdzięczni za każdą ofiarę złożoną na powyższy cel. Ofiary prosimy składać na furcie lub przelewem z dopiskiem „Renowacja Frontonu”. Bliższe informacje oraz numer konta znajdują się na stronie internetowej „Rakowicka18”.

3. W przyszłą sobotę, 15 czerwca w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w krakowskich Łagiewnikach odbędzie się beatyfikacja Sł. B. ks. Michała Rapacza oraz uroczyste zakończenie Kongresu Euchary-stycznego Archidiecezji Krakowskiej. W programie: Modlitewne czuwanie o godz. 10.00 oraz uroczysta Msza Święta sprawowana przez kard. Marcello Semeraro o godz.11.00. Wstęp na błonia przed Bazyliką jest wolny, natomiast wejście do Bazyliki oraz do sektoru przed nią za biletami wstępu od godz. 9.00. Parkingi dostępne będą przy ul. Tadeusza Motarskiego, a także przy Sanktuarium św. Jana Pawła II.       

4. W przyszłą niedzielę, 16 czerwca o godz. 10.00, czyli po Mszy św. konwentualnej, zapraszamy na krótki koncert uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia działającej w Centrum dla Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie. Wystąpią uczniowie klas organów i innych instrumentów.

5. Wszystkim życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.