Duszpasterstwo Akademickie Karmel

Jesteśmy wspólnotą studentów, która uczy się żyć duchowością karmelitańską – prostą, pełną modlitwy oraz skupioną na poszukiwaniu Boga w codziennych sprawach. Dlatego właśnie wielu określa ją jako „mistykę codzienności”. Jednak nikt z nas nie chodzi z głową w chmurach. Życie bliżej Boga, oznacza dla nas również bycie bliżej drugiego człowieka i jego codziennych zmagań z rzeczywistością wiary i nie tylko. Każdego dnia uczymy się jak ważne jest posiadanie dobrych relacji z innymi. A najlepszą drogą do tego jest właśnie karmelitańska duchowość.

Nasze spotkania to czas wspólnej modlitwy i towarzyszenia sobie na drodze wiary. Formujemy się czerpiąc z mądrości świętych Karmelu. Poznajemy podstawy wiary i zasady rozwoju duchowości. Nad wszystkim czuwa duszpasterz, bracia i liderzy DA. Spotkania przyjmują różne formy: konferencje, żywe świadectwa wiary, spotkania z gośćmi oraz dzielenie w mniejszych grupach. A po wszystkim spotykamy się na rozmowie przy ciastku i dobrej herbacie. Lubimy także czasem rozegrać partię planszówek czy wyskoczyć gdzieś razem bliżej lub dalej. Program naszych spotkań znajdziesz na Facebooku.

Spotykamy się we wtorki o 19:00 (Adoracja Najświętszego Sakramentu, spotkanie formacyjne) oraz w niedzielę o 18:00 (Msza Święta akademicka, spotkanie integracyjne)

Zapraszamy!

Duszpasterz: o. Łukasz Piskulak OCD

KONTAKT

Daria, Weronika
dakarmel@gmail.com