Ogłoszenia na 12 listopada 2023

1. Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” wzywa nas dzisiejszej niedzieli do modlitwy i ofiar na rzecz chrześcijan na Bliskim Wschodzie: w Iraku, Syrii, Libanie i w strefie Gazy. Organizując XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym kieruje do nas apel grecko-melchickiego arcybiskupa Aleppo: „My Was nie prosimy, my Was błagamy. Nie pozwólcie, by nasze kraje stały się pustynią”. Dramatyczna sytuacja, która zaistniała w krajach Bliskiego Wschodu po trzęsieniu ziemi w lutym br. oraz na skutek wojen nakazuje nam pomóc braciom i siostrom, aby przetrwali w trudnych warunkach i aby kościół pozostał tam żywy i obecny. Na ten cel przeznaczona jest ofiara do puszek po Mszy świętej. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na ten cel.

2. W listopadzie trwamy w modlitwie za zmarłych. Na furcie lub w zakrystii można jeszcze składać kartki z listopadowymi wypominkami. Msza Święta w intencji zmarłych sprawowana jest przez cały miesiąc listopad codziennie o godz. 7.30, a w niedzielę o godz. 9.00. Różaniec w intencji zmarłych polecanych w wypominkach odmawiany jest przez cały listopad o godz. 17.15.

3. W nadchodzącym tygodniu będziemy obchodzić: we wtorek Wszystkich świętych Zakonu Karmelitańskiego; we środę wspomnienie Wszystkich Zmarłych Zakonu; w piątek św. Elżbiety Węgierskiej.