8 Niedziela Zwykła – 3 III 2019

1. W środę, 6 marca serdecznie zapraszamy na ósmy dzień Nowenny przed uroczystością św. Józefa Patrona miasta Krakowa.

2. W najbliższą środę, 6 marca przypada Popielec. Od posypania głów popiołem rozpoczynamy Wielki Post, czterdziestodniową wędrówkę osobistej pokuty i nawrócenia. Msze Święte w tym dniu będą sprawowane jak w dzień powszedni. Dodatkowa o godz. 11.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły.

3. Wielki Post to także czas rozważania Męki Pańskiej. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszym kościele odprawiane będzie w poniedziałek, środę, czwartek i piątek po Mszy św. wieczornej. Pierwsze nabożeństwo Drogi Krzyżowej w czwartek 7 marca po Mszy św. o godz. 18.00. We wtorek będzie adoracja Krzyża o godz. 19.00. Natomiast w niedziele Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną. Gorzkie Żale będą odprawiane o godz. 17.00.

4. Metropolita Krakowski Abp Marek Jędraszewski na okres Wielkiego Postu wyznaczył 40 kościołów stacyjnych na terenie naszej archidiecezji, w których będzie celebrowana Eucharystia. Jednym z nich jest kościół przy klasztorze Sióstr Karmelitanek Bosych w Krakowie przy ul. Kopernika 44. Siostry serdecznie zapraszają na uroczystą Eucharystię po przewodnictwem ks. bp. Jana Zająca, która zostanie odprawiona w piątek 8 marca o godz. 19.30.

[divider height=”30″]

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.